جعفری در نشست با مدیر عامل شرکت فولاد زاگرس اندیمشک اعلام کرد:
کد خبر: ۳۸۴۹۹۳
۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۴
0
رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به وجود زیرساخت‌های طرح فولاد زاگرس اندیمشک، گفت: وجود امکاناتی همچون انرژی و راه‌های دسترسی، این طرح را توجیه پذیر و اقتصادی می‌کند.
وجود زیرساخت ها، طرح فولاد اندیمشک را اقتصادی می‌کند
به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، وجیه ا... جعفری در نشست با مدیرعامل شرکت فولاد زاگرس اندیمشک ضمن بیان این مطلب گفت: نگاه وزارت صنعت، معدن و تجارت، هدایت سرمایه گذاری‌ها به سمت مناطق کم برخوردار است و البته برای اجرای برخی طرح ها، باید زیرساخت‌ها فراهم باشد چرا که هزینه‌های ایجاد زیرساخت، قیمت تمام شده محصول را بالا می‌برد.

وی ادامه داد: خوشبختانه وجود زیرساخت‌های لازم همچون شبکه حمل و نقل ریلی، گاز و نزدیکی به آب‌های آزاد، اجرای طرح فولادی در خوزستان را تسهیل و توجیه پذیر می‌کند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه سهامداران طرح فولاد زاگرس اندیمشک پیشنهاداتی برای افزایش سودآوری این طرح پس از راه اندازی دارند، گفت: شرکت‌های مبارکه، توسعه معادن و فلزات، گل گهر، چادرملو و فولاد خوزستان براساس تعهدات خود در این طرح عمل خواهند کرد و دغدغه آنها، در عین ایجاد اشتغال، بازگشت هزینه‌ها و اقتصادی بودن طرح است.

وی با بیان اینکه سهامداران، فولاد زاگرس اندیمشک را به سمت اقتصادی شدن پیش می‌برند، افزود: شرکت فولاد مبارکه درصدد افزایش سرمایه است و سهامداران دیگر نیز پس از قطعی شدن بسته توسعه با قابلیت توجیه اقتصادی، تعهدات خود را نهایی خواهند کرد.

تامین زیرساخت‌های طرح فولادی

کیانوش آقایی، مدیرعامل مجتمع فولاد زاگرس اندیمشک در این جلسه با اشاره به اینکه قرارداد اجرای طرح در ۲۰ آبان ۹۹ برای احداث کارخانه ۴۰۰ هزار تنی فولادسازی و ریخته گری منعقد شد، گفت: با توجه به فعالیت‌های کارشناسی انجام شده از نظر برخورداری طرح از صرفه اقتصادی در شرایط پیش رو، مجوز اصلاحی طرح به احداث کارخانه بیلت فولادی آلیاژی (به جز فولاد زنگ نزن) دریافت شد.

وی ادامه داد: طرح تولید آهن اسفنجی اندیمشک با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن تا یک میلیون تن در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

آقایی با اشاره به تامین زیرساخت‌های لازم برای طرح فولادی اندیمشک، تصریح کرد: در این طرح، زیرساخت‌هایی شامل حمل و نقل ریلی، انشعاب گاز، خط انتقال و پست اصلی برق، انتقال آب از سد کرخه و ... در حال انجام است.

وی ادامه داد: میزان پیشرفت فیزیکی طرح تا تاریخ ۲۰ شهریور، ۴۱.۵ درصد بوده و تاکنون در آن، حدود ۲ هزار میلیارد تومان اقدام عملیاتی صورت گرفته است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: