کد خبر: ۳۸۵۲۲۳
۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۰
0
مقامات اسکاتلندی در استفاده از پهپاد‌ها برای بررسی و کنترل کانال‌های فاضلاب پیشگام شدند.
ساخت پهپادی که کانال‌های فاضلاب را هم بررسی می‌کند
این فناوری جایگزین استفاده از کارگران برای بازرسی کانال‌های فاضلاب می‌شود. از این طریق خوانش دقیق‌تری در مورد شرایط ارائه می‌شود و به کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای کمک می‌شود.

اولین مورد استفاده از پهپاد در بریتانیا برای کنترل فاضلاب در خیابان باث گلاسکو در ماه جولای انجام شد. انتظار می‌رود بازرسی‌های مشابهی در گلاسکو، ادینبورگ، آبردین و برخی مناطق روستایی انجام شود.

شرکت اسکاتلند واتر مجری این طرح معتقد است بازرسی‌های دقیق‌تر با استفاده از پهپاد هزینه تعمیرات و نگهداری را کاهش می‌دهد و خطر سیل و آلودگی ناشی از نشت فاضلاب را نیز به حداقل می‌رساند.

پهپاد‌های پیشرفته مورد استفاده در این طرح مجهز به دوربین‌ها و فناوری لیزری لیدار برای تشخیص حفره و ترک با استفاده از نور هستند که دیواره فاضلاب‌ها را برای شناسایی مشکلاتی مانند ترک‌ها، سوراخ‌ها، فروپاشی‌های جزئی و نفوذ ریشه درخت‌ها اسکن می‌کند.

دو متخصص یک پهپاد را در حالی که در امتداد لوله‌های فاضلاب پرواز می‌کند، هدایت می‌کنند و می‌توانند با استفاده از تصاویر ویدئویی، هر محل را بازرسی کنند.

این روش جایگزین استفاده از ۱۵ کارگری می‌شود که به طور سنتی این بازرسی‌ها را انجام می‌دادند، اگرچه این روش همچنان در سایر بخش‌های شبکه فاضلاب اسکاتلند استفاده خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: