کد خبر: ۳۸۵۲۳۴
۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۰
0
فضا در بازار‌های جهانی بسیار مضطرب و استرس‌زاست و همین موضوع نیز می‌تواند تاحدودی به کمک قیمت طلا بیاید.
طلا از آشفتگی بازار‌ها سود می‌برد؟
در حالی که بازار‌های مالی و بورس‌های آمریکا و اروپایی وارد ماه پرآشوب اکتبر می‌شوند این موضوع می‌تواند کمی به کمک طلا بیاید و از سقوط بیشتر قیمت طلا جلوگیری کند. قیمت طلا در روز‌های گذشته به پایین‌ترین حد خود در دو سال و نیم اخیر خود رسیده بود.

همچنین در روزی که گذشت شاخص دلار باز هم رکورد ۲۰ ساله خود را جابه جا کرد. موضوعی که براش پول آمریکا به دلیل اقدامات انقباضی فدرال رزرو به یک عادت تبدیل شده است و سبب شده است تا قدرت دلار در برابر بسیاری از ارز‌های جهانی افزایش پیدا کند.

فشاری که افزایش ارزش دلار به کشور‌های کوچکتر وارد می‌کند کم کم باعث نگرانی شده است. موضوعی که می‌تواند سبب کاهش اعتماد به بازار‌های مالی جهانی شود. ارزش یوان در برابر دلار نیز به یکی از پایین‌ترین سطوح خود رسیده است. در حالی که بسیاری از کشور‌ها تلاش خود را برای جلوگیری از وقوع مجدد بحران جهانی مالی می‌کنند، اما تحلیل گران اقتصادی درباره افزایش خطر در بازار‌ها هشدار داده اند. موضوعی کهمی تواند در ماه‌های آتی به کمک پناه گاه‌های امن سرمایه مانند طلا بیاید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: