کد خبر: ۳۸۵۳۱۷
۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
0
وزیران انرژی اتحادیه اروپا اولین بسته اقدامات اضطراری خود را در واکنش به تشدید بحران انرژی در کشور‌های عضو این اتحادیه به دلیل افزایش سرسام آور قیمت‌ها تصویب کردند.
اتحادیه اروپا اقدامات اضطراری برای کاهش قیمت‌ها را تصویب کرد
وزیران انرژی اتحادیه اروپا روز جمعه اولین بسته اقدامات اضطراری خود را در واکنش به تشدید بحران انرژی در کشور‌های عضو این اتحادیه به دلیل افزایش سرسام آور قیمت‌ها تصویب کردند.

این بسته که در کمتر از یک ماه مذاکره مورد تصویب قرار گرفت، شامل صرفه جویی اجباری برق، سقف درآمد‌های مازاد بازار انرژی و مالیات برای سود مازاد شرکت‌ها می‌شود.

این طرح هدف اجباری ۵ درصدی را در ساعات اوج مصرف، زمانی که گاز نقش بیشتری در تعیین قیمت بازی می‌کند، و کاهش داوطلبانه ۱۰ درصدی تقاضای کلی برق را تعیین کرده است.

این بسته همچنین محدودیتی برای درآمد مازاد نیروگاه‌هایی که از گاز برای تولید برق استفاده نمی‌کنند، مانند انرژی خورشیدی، بادی، هسته‌ای، برق آبی و زغال‌سنگ را پیشنهاد می‌کند.

سقف قیمت نیز در تمام کشور‌های عضو به یک شکل خواهد بود و ۱۸۰ یورو در هر مگاوات ساعت تعیین می‌شود. تمام درآمد‌هایی که بیش از حد این سطح باشد توسط دولت‌ها جمع آوری می‌شود.

وزرای انرژی اتحادیه اروپا همچنین سازوکار موسوم به "همبستگی" را برای تصاحب بخشی از سود مازاد شرکت‌های سوخت فسیلی تصویب کرده‌اند.

این مقامات در صورتی که سود این شرکت‌ها نشان دهنده افزایش ۲۰ درصدی نسبت به میانگین مشاهده شده در سه سال گذشته باشد، می‌توانند مالیاتی ۳۳ درصدی بر سود آن‌ها در سال مالی ۲۰۲۲ اعمال کنند.

طبق گزارش ها، وجوه اضافی به صورت یارانه، تعرفه‌های کاهش یافته یا حمایت از درآمد به خانوار‌ها و شرکت‌هایی که تحت فشار مالی هستند، هزینه می‌شوند.

بسته اضطراری اتحادیه اروپا در حالی تصویب شد که تورم در منطقه یورو برای اولین بار در تاریخ این ارز دو رقمی شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: