کد خبر: ۳۸۵۴۱۸
۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵
0
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که انباشت بیش از حد co۲ در کره زمین باعث شده است تا درختان دی‌اکسید کربن بیشتری را جذب کرده و در نتیجه حجیم‌تر شوند.

انباشت دی‌اکسید کربن درخت‌ها را حجیم می‌کند!

محققان دانشگاه ایالتی اوهایو شواهدی یافته‌اند که نشان می‌دهد درختان به دلیل افزایش کربن در جو زمین حجیم می‌شوند.

برنت سونگن، یکی از نویسندگان این مطالعه گفت: جنگل‌ها حدود ۱۳ درصد از کربن منتشر شده را جذب و از جو زمین خارج می‌کنند. درحالی که ما میلیارد‌ها تن دی‌اکسید کربن را وارد جو می‌کنیم که این مقدار را افزایش داده است.

دانشمندان با تحلیل داده‌های برنامه فهرست و تحلیل جنگل خدمات جنگلی ایالات متحده (USFS-FIA) به این نتیجه رسیدند که پوشش گیاهی ۲۰ تا ۳۰ درصد درختان جنگل‌های آمریکا نسبت به ۳۰ سال پیش افزایش داشته است. علاوه بر این، آن‌ها متوجه شدند که درختان مسن‌تر همچنان در مراحل بعدی زندگی خود افزایش جرم پیدا می‌کنند.

در حالی که محققان بر این باور بودند که درختانی که توسط انسان کاشته شده‌اند بیشتر تحت تأثیر هجوم کربن قرار می‌گیرند، نتایج تحقیقات نشان داد که این مزیت برای درختان انسلن کاشت و درختان طبیعی یکسان است. از آن جایی که دی‌اکسید کربن به طور یکنواخت در هوا مخلوط می‌شود، انتظار می‌رود که پوشش گیاهی در جنگل‌های سراسر جهان از این هجوم کربن بهره‌مند شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: