کد خبر: ۳۸۵۶۷۷
۱۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۰
0
بر اساس گزارشی که توسط اداره سرشماری ایالات متحده منتشر شد، واردات این کشور از روسیه در ماه اوت به ۵۲۲.۱میلیون دلار رسید که ۷.۷درصد بیشتر از مجموع ۴۸۴.۸میلیون دلار در ماه ژوئیه بود و اولین افزایش ماهانه از آوریل به‌شمار می‌رود.

واردات آمریکا از روسیه باوجود تحریم‌ها افزایش یافت

بر اساس گزارشی که توسط اداره سرشماری ایالات متحده منتشر شد، واردات این کشور از روسیه در ماه اوت به ۵۲۲.۱ میلیون دلار رسید که ۷.۷ درصد بیشتر از مجموع ۴۸۴.۸ میلیون دلار در ماه ژوئیه بود و اولین افزایش ماهانه از آوریل به‌شمار می‌رود.

بر اساس این گزارش، رشد واردات آمریکا از روسیه در حالی صورت می‌گیرد که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده وعده داده بود که از طریق محدودیت در تجارت کالا "ضربه کوبنده‌ای" به مسکو وارد خواهد کرد.

به‌گفته تحلیلگران، واشنگتن همچنان از تحریم‌های ضدروسی سود می‌برد. ایالات متحده در حالی که اتحادیه اروپا را تحت فشار قرار می‌دهد تا صادرات روسیه را متوقف کند، به خرید صد‌ها نوع کالای غیرمجاز ادامه می‌دهد.

الکساندر رازووائف، یکی از اعضای شورای نظارت در انجمن تحلیلگران مالی مسکو، طی اظهاراتی در روز چهارشنبه به رسانه دولتی روسیه گفت که یک توافق ضمنی بین دولت آمریکا و شرکت‌های این کشور وجود دارد که اگر به‌صلاح آن‌ها باشد، می‌توانند با روسیه تجارت کنند. وی افزود: سخنان آن‌ها با اعمال آن‌ها مطابقت ندارد.

در عین حال، صادرات کالا‌های آمریکایی به روسیه با ۱۹ درصد کاهش در ماه اوت به ۶۶.۸ میلیون دلار از ۸۲.۵ میلیون دلار در ماه ژوئیه رسید.

در ماه ژوئن، روسیه کالا‌هایی به‌ارزش ۵۸ میلیون دلار از آمریکا وارد کرد که نسبت به ۷۷.۴ میلیون دلار واردشده در ماه مه و ۸۹.۱ میلیون دلار در ماه آوریل کاهش نشان می‌دهد.

داده‌ها نشان می‌دهد که در دوره ژانویه تا اوت، ایالات متحده از روسیه در مجموع کالا‌هایی به‌ارزش ۱۲.۱ میلیارد دلار وارد کرده است، در حالی که صادرات این کشور تنها ۱.۳ میلیارد دلار بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: