September 2023 27 / چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
کد خبر: ۳۸۵۸۱۲
۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
0
یک مطالعه تکان دهنده نشان داده است که ۵۵ درصد از برنامه‌های اندروید اطلاعات شما را می‌دزدند.

آماری تکان دهنده از حجم سرقت اطلاعات شخصی توسط برنامه‌های اندرویدی

یک مطالعه جدید توسط محققان Incogni نشان می‌دهد که برنامه‌های گوشی‌های هوشمند موجود در فروشگاه Google Play داده‌های کاربران را در اندروید جمع آوری و به اشتراک می‌گذارند.

محققان شرکت Incogni در حین مطالعه در بخش امنیت داده‌های Google Play دریافته اند که ۵۵.۲ درصد از برنامه‌ها، داده‌های کاربران را به اشتراک می‌گذارند و میزان داده‌های به اشتراک گذاشته شده توسط برنامه‌های رایگان به طور متوسط ​​۷ برابر داده‌های مقایسه شده با همتایان پولی آن‌ها است.

این مطالعه نشان داده است که برنامه‌های کاربردی محبوب با نرخی بیش از ۶.۱۵ برابر نسبت به برنامه‌های کمتر رایج، داده‌های کاربران را جمع‌آوری و به اشتراک می‌گذارند و به نظر می‌رسد که تفاوت فاحش بین درصد اشتراک‌گذاری داده‌ها برای برنامه‌های پولی و رایگان، این باور غالب را تایید می‌کند که مصرف کنندگان داده‌های خود را برای خدمات ارائه شده توسط برنامه‌های کاربردی رایگان بدون هزینه پرداخت می‌کنند.

این نوع برنامه‌ها درآمد خود را از اشتراک گذاری داده‌های کاربران به دست می‌آورند.

محققان Incogni نگاهی عمیق به بخش جدید امنیت داده گوگل پلی که در جولای ۲۰۲۲ راه اندازی شد، انداخته اند تا به اشتراک گذاری داده‌ها و شیوه‌های امنیتی برای توسعه دهندگان برنامه‌ها روشن شود.

محققان دریافتند که برنامه‌های خرید، تجارت و برنامه‌های غذا و نوشیدنی بیشترین داده‌ها را با کاربران خود به اشتراک می‌گذارند و رسانه‌های اجتماعی و برنامه‌های تجاری بیشترین داده‌ها را جمع‌آوری می‌کنند.

این مطالعه گزارش داده است که برنامه‌های پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام و مسنجر بیشترین اطلاعات شخصی را جمع آوری می‌کنند؛ اما کمتر آن‌ها را به اشتراک می‌گذارند. به این معنی که این برنامه‌ها داده‌های بسیار بیشتری از آنچه کاربران فکر می‌کنند را جمع آوری و به اشتراک می‌گذارند.

آن‌ها در طول مطالعه روی شیوه‌ها و مدیریت داده‌های کاربران توسط توسعه‌دهندگان برنامه دریافته اند که ۴.۹ درصد از برنامه‌ها داده‌های شخصی را در حین انتقال رمزگذاری نمی‌کنند.

مطالعه Incogni بر اساس تجزیه و تحلیل بخش امنیت داده‌های ۵۰۰ برنامه رایگان و ۵۰۰ برنامه پولی برتر در فروشگاه Google Play انجام شد که نشان داد داده‌های کاربر بیشتر از آنچه صفحه ایمنی داده برنامه در فروشگاه رسمی برنامه Android مدعی است، با دیگران به اشتراک گذاشته می‌شود.

منبع: صدی البلد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: