ایران خودرو طرح‌های فروش خود را قرعه کشی کرد
کد خبر: ۳۸۵۸۳۴
۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰
0
متقاضیان به طرح فروش فوق العاده ایران هجوم ببرد.

شانس برنده شدن در اولین فروش خودرو بعد از حذف سامانه

اولین طرح فروش خودرو بعد از حذف سامانه یکپارچه توسط ایران خودرو برگزار و امروز قرعه کشی آن انجام شد. بر اساس اخبار منتشر شده توسط ایران خودرو در مجموع حدود چهار میلیون و ۳۳ هزار و ۲۰۰ نفر ثبت نام کردند. سهم متقاضیان شرکت در فروش فوق العاده ۹۶ درصد و چهار درصد باقیمانده به دنبال شرکت در طرح پیش فروش بودند.

آبی‌های جاده مخصوص در فروش فوق العاده چهار محصول سورن پلاس، پژو پارس سال، دنا با گیربکس دستی و ۶ سرعته و موتور توربو شارژ و دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس اتوماتیک را در دسترس متقاضیان قرار داده اند.

در میان این محصولات پژو پارس سال طبق پیش بینی‌ها گوی سبقت را از سایر محصولات عرضه شده ربود و توانست حدود دو میلیون و ۸۲۲ هزار تقاضا را به خود جلب کند. به دیگر سخن این خودروی پرطرفدار یک تنه حدود ۷۳ درصد تقاضا در طرح فروش فوق العاده را به خود اختصاص داد. ایران خودرویی‌ها ۱۰ هزار و ۴۰۰ دستگاه از این خودرو را در طرح فروش خود عرضه کردند. با توجه به تعداد عرضه و همچنین صف متقاضیان که ثبت نام کردند مشخص شد به ازای هر دستگاه پژو پارس سال حول و حوش ۲۷۱ نفر نام نویسی کردند.

بعد از پژو پارس سال، سمند سورن پلاس جایگاه دوم را در جدول تقاضا به خود اختصاص داد. خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص دو هزار و ۴۰۰ دستگاه از این خودرو را در دسترس متقاضیان قرار داد. سمند سورن پلاس توانست بیش از ۵۸۸ هزار نفر را به خط کند؛ بنابراین به ازای هر دستگاه سمند سورن پلاس ۲۴۵ حول و حوش ۲۴۵ نفر ثبت نام کردند. دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس اتوماتیک در جایگاه سوم جدول تقاضا قرار گرفت. این خودرو که تنها محصول اتومات عرضه شده در فروش فوق العاده ایران خودرو بود حدود ۲۵۵ هزار و ۱۷۰ نفر تقاضا را به خود دید. آبی‌های جاده مخصوص از این محصول خود دو هزار و ۲۰۰ دستگاه را برای فروش عرضه کردند. با توجه به این میزان عرضه و تعداد تقاضا مشخص شد که برای هر دستگاه از این خودرو حدود ۱۱۶ نفر نام نوسی کردند. جایگاه چهارم نیز به دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس ۶ سرعته دستی اختصاص داشت. این خودرو در اولین فروش فوق العاده در پسا سامانه یکپاچه تنها هزار دستگاه عرضه شد و توانست بیش از ۱۸۰ هزار و ۴۰۰ تقاضا را به خود جلب کند؛ بنابراین به ازای هر دستگاه از این خودرو حول و حوش ۱۸۰ نفر صف کشیدند.

طرح پیش فروش ایران خودرو بر خلاف فروش فوق العاده خلوت بود. در مجموع حدود ۱۸۷ هزار و ۵۰۰ نفر برای ۱۱ هزار و ۲۰۰ دستگاه خودروی عرضه شده نام نویسی کردند.

بیشترین تقاضا برای رانا پلاس بود. این خودرو با دو هزار و ۸۰۰ دستگاه عرضه توانست نزدیک به ۶۹ هزار نفر را به خط کندبنابراین برای هر دستگاه دنا پلاس حدود ۲۴ نفر ثبت نام کردند.

بعد از رانا پلاس، تارا با گیربکس دستی در جایگاه دوم جدول تقاضا قرار گرفت. این خودرو توانست حدود ۳۷ هزار و ۸۰۰ متقاضی را به صف کند. ایران خودرو از این محصول دو هزار دستگاه عرضه کرد. مقایسه اعداد تیراژ عرضه و تعداد تقاضا نشان می‌دهد هر دستگا ه تارا با گیربکس دستی حول و حوش ۱۹ نفر تقاضا داشت.

جایگاه سوم نیز به تارا با گیربکس اتومات اختصاص پیدا کرد. این خودرو بیش از ۳۳ هزار و ۸۵۰ نفر مشتری به خود دید. آبی‌های جاده مخصوص هزار و ۴۸۰ دستگاه از این خودرو را در دسترس متقاضیان قرار دادند. هر دستگاه تارا اتوماتیک صف ۲۳ نفری را تجربه کرد. دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس اتوماتیک نیز سه هزار و ۷۲۰ دستگاه عرضه شد و حدود ۲۸ هزار و ۲۰۰ متقاضی داشت؛ بنابراین این خودرو به نسبت سایر خودرو‌های عرضه شده در پیش فروش صف خلوتی را به خود دید و برای هر دنا اتومات عرضه شده تنها هفت مشتری ثبت نام کردند. همین خودرو با گیربکس ۶ سرعته دستی و موتور توربو شارژ نیز با تقاضای حدود ۱۸ هزار و ۶۰۰ نفر مواجه شد. غول آبی جاده مخصوص از این خودرو هزار و ۲۰۰ دستگاه عرضه کرد. تقاضا به ازای هر دستگاه از این خودرو حدود ۱۵ نفر بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: