September 2023 27 / چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
کد خبر: ۳۸۵۸۸۳
۱۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰
0
بازار امروز شاهد افزایش قیمت دلار و سکه بود.

شوک صعودی به قیمت دلار در تهران

در بازار امروز سه شنبه ۱۹ مهر ماه عده‌ای از معامله گران می‌گفتند که گزارش جدید آژانس درباره فعالیت هسته‌ای ایران نرخ دلار را صعودی کرد.

قیمت دلار صعودی شد

قیمت دلار امروز از نیمه کانال ۳۲ هزار تومان فاصله گرفت و به سمت مرز مقاومتی ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان خیز برداشت. هر برگ اسکناس آمریکایی ظهر امروز در محدوده ۳۲ هزار و ۷۵۰ تومان به فروش رسید. این قیمت در مقایسه با دیروز تقریبا ۲۵۰ تومان بالاتر بود.

احتمالا ورود موج جدید خریدارن به بازار دلار؟

برخی از فعالان بازار معتقد بودند در صورتی که نرخ دلار بالای مرز مقاومتی ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان برود و در این مرز باقی بماند احتمالا موج جدید خریدارن وارد بازار شوند و نرخ دلار وارد کانال ۳۳ هزار تومان شود. از سوی دیگر برخی از معامله گران باور داشتند بازارساز احتمالا اجازه کانال شکنی به دلار را نخواهد داد.

افزایش قیمت دلار در بازار‌های همسایه

افزایش قیمت دلار فقط در تهران نبود و بازار‌های همسایه امروز برخلاف دیروز آرایش صعودی به خود گرفتند و همین امر موجب شد قدرت معامله گران تهران تقویت شود و بازار به دست معامله گران افزایشی بیفتد.

نرخ دلار در بازار هرات امروز از مرز مقاومتی ۳۲ هزار و ۲۰۰ تومان بالاتررفت. با عبور دلار از مرز مقاومتی یاد شده تقاضای جدید وارد بازار شد و اسکناس آمریکایی به سمت نیمه کانال ۳۲ هزار تومان حرکت کرد. نرخ دلار هرات ظهر امروز بیش از ۴۰۰ تومان افزایش را ثبت کرد. هر برگ اسکناس آمریکایی ظهر امروز در بازار یاد شده ۳۲ هزار و ۴۶۰ تومان بود.

در سلیمانیه هم معامله گران به سمت کانال ۳۳ هزار تومان هجوم بردند و نرخ دلار به یک قدمی کانال مذکور رسید. رشد دلار سلیمانیه در حالی است که روز گذشته قیمت دلار سلیمانیه ۲۰۰ تومان کاهش را تجربه کرد و به روی ۳۲ هزار و ۶۰۰ تومان قرار گرفته بود.

جهش نرخ حواله درهم در بازار ارز

از سوی دیگر نرخ حواله درهم امروز به سمت بالا جهش پیدا کرد و موتور محرک افزایشی‌ها دلار شد. نرخ حواله درهم امروز تا نزدیک ۹ هزار و ۱۰۰ تومان بالا رفت. قیمت درهم ظهر امروز در حدود ۹ هزار و ۷۰ تومان معامله شد. نرخ برابری درهم به دلار در کانال ۳۳ هزار تومان و بالای مرز مقاومتی ۳۳ هزار و ۰۰ تومان قرار دارد. همین امروز موجب شده انتظارات برای دلار در تهران صعودی باشد.

قیمت طلا نزولی شد

قیمت اونس طلا ظهر امروز تقریبا ۱ و نیم دلار پایین آمد و با ۱۶۶۷ دلار معامله شد. در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار ظهر امروز ۲ هزار و ۹۰۰ تومان پایین‌تر از روز قبل معامله شد. فلز زرد رنگ داخلی امروز در محدوده ۱ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۱۰۰ تومان به فروش رسید.

قیمت سکه در کانال ۱۵ میلیون تومان

قیمت سکه امامی امروز رشد کرد. هر قطعه از این فلز گران بهای داخلی امروز در محدوده ۱۴ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان تا ۱۵ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله شد. این قیمت در مقایسه با دیروز بیش از ۱۰۰ هزار تومان گران‌تر بود. ارزش ذاتی سکه امروز ۱۲ میلیون و ۸۵۲ هزار تومان بود. حباب سکه هم در محدوده ۱۷ درصد بدست آمد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: