جعفری در دومین همایش پدافندغیرعامل در بخش معدن و صنایع معدنی تاکید کرد:
کد خبر: ۳۸۶۲۹۴
۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۸
0
رییس هیات عامل ایمیدرو بر نقش موثر ایمیدرو در حوزه پدافند غیرعامل کشور از طریق ایجاد توسعه اقتصادی تاکید کرد.

نقش ایمیدرو در حوزه پدافند غیرعامل با توسعه اقتصادی کشور

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، وجیه اله جعفری در دومین همایش پدافندغیرعامل کشور در حوزه معدن و صنایع معدنی بر نقش موثر ایمیدرو در پدافند غیرعامل با ایجاد توسعه اقتصادی در کشور تاکید کرد و افزود: عمده معادن کشور در مناطق کمتر توسعه یافته واقع شده است که این امر اثرگذاری حوزه معدن و صنایع معدنی در توسعه اقتصادی کشور را بالابرده و می‌توان از این طریق کشور عزیزمان ایران را از هر گزندی محافظت کرد.

وی ضمن ارائه گزارش کوتاهی از عملکرد ایمیدرو طی سال گذشته یادآور شد: ایمیدرو از بدو تاسیس تاکنون ۲۳.۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری در طرح‌های حوزه معدن و صنایع معدنی داشته که تا پایان سال ۱۴۰۴ با رشد ۱۲ میلیارد دلاری در مجموع میزان ارزش سرمایه گذاری ایمیدرو در این حوزه به ۲۷ میلیارد دلار خواهد رسید.

ایمیدرو از ابتدای تاسیس تا کنون، ایجاد بسیاری از زیرساخت‌ها برای شرکت‌های بزرگ را مد نظر قرار داده است که نتیجه آن، وجود شرکت‌های پیشران در این حوزه است. به گفته وی، حدود ۲۸ درصد از بازار بورس ایران در اختیار بخش معدن و صنایع معدنی است که این امر نقش موثری در اقتصاد مردم کشور دارد.

جعفری با اشاره به ارزآوری و توسعه صادرات غیرنفتی کشور از طریق بخش معدن و صنایع معدنی، افزود: سال گذشته ایمیدرو ۷۵۰ میلیون دلار طرح تکمیل و افتتاح کرد و پیش بینی می‌شود ارزش طرح‌های تکمیلی و افتتاحی سال ۱۴۰۱ نیز به ۱.۲ میلیارد دلار برسد.

رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: توسعه آتی صنعت مستلزم تامین زیرساخت‌ها از جمله آب است که نیاز به برنامه ریزی و هماهنگی سازمان‌های متولی امر است چرا که آب از طریق صنایع کشور ارزش افزوده ایجاد کرده و موجب رضایت و استفاده مردم کشور خواهد شد.

جعفری یادآور شد: امروزه در حوزه فولاد به بخشی از زنجیره تولید دست یافته ایم، اما هنوز کار ادامه دارد و در زنجیره پایین دستی نیازمند برنامه ریزی و کار جدی هستیم تا بتوان اشتغال و ارزش افزوده بیشتر ایجاد کرد. همچنین باید تلاش شود تا محصول نهایی با قیمت مناسب به مصرف کننده عرضه شود که لازمه نظارت جدی است.

جعفری با بیان اینکه باید از تجربیات حملات سایبری در گذشته، استفاده کرد، اظهار داشت: ایمیدرو اعلام آمادگی می‌کند که با کمک سازمان پدافند غیرعامل کشور سیاست گذاری برای مدیریت و برنامه ریزی در سطح مدیریت شرکت‌های خود را اجرایی کند. اگرچه در حوزه سخت افزار، نرم افزار و فناوری در حال پیگیری رویکرد‌های جدید هستیم.

وی به فعالیت‌های این سازمان و دستاورد‌های آن در حوزه‌های مختلفی همچون اکتشاف، زیرساخت و طرح‌های نیمه تمام اشاره کرد.

برچسب ها: ایمیدرو ، معدن ، صنعت ، اکتشاف ، فولاد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: