کد خبر: ۳۸۶۲۹۷
۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۱
0
روزانه یک فروند کشتی، در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۱ در بنادر ایران پهلوگیری کرد تا در مجموع ۴ میلیون و ۴۲۶ هزار تن انواع کالا‌های اساسی، در این مدت با ۱۸۶ فروند کشتی وارد کشور شود.

واردات ۱۸۶ کشتی کالای اساسی به کشور در ۱۸۶ روز امسال

برای تأمین نیاز مصرفی کشور به کالا‌های اساسی در ۱۸۶ روز نیمه اول سال جاری، ۱۸۶ فروند کشتی حامل گندم، روغن، برنج و شکر در بنادر جنوبی و شمالی کشور پهلوگیری کردند تا مجموعاً ۴ میلیون و ۴۲۶ هزار تن از این کالا‌ها از این مبادی وارد کشور شود.

بر اساس این گزارش، در بین کالا‌های اساسی وارد شده، گندم با بیش از ۳ و نیم میلیون تن، بیشترین میزان را به خود اختصاص داده و علاوه بر این محصول راهبردی، ۵۲۳ هزار تن روغن خام، ۳۲۶ هزار تن انواع برنج و ۶۷ هزار تن شکر نیز در این مدت، وارد کشور شده است.

گفتنی است، تأمین نیاز مصرفی کشور و حفظ ذخایر استراتژیک از منابع داخلی و خارجی، از مأموریت‌های مهم شرکت بازرگانی دولتی ایران است که امسال با اجرای برنامه‌های تأمین توسط این شرکت، روزانه یک فروند کشتی در بنادر کشور پهلوگیری کرده‌اند و محموله‌های آن‌ها به طور مستمر و پیوسته تخلیه، بارگیری و به مراکز ذخیره‌سازی در سراسر کشور ارسال شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: