کد خبر: ۳۸۶۵۰۶
۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰
0
وزیر جهاد کشاورزی گفت: ستکاوا برای عرضه مستقیم مرغ در کشور ایجاد شده است و تمام خرده‌فروشان می‌توانند نیاز خود را در این سامانه ثبت کنند.

خبر مهم وزیر کشاورزی درباره عرضه مرغ گرم به قیمت مصوب در ستکاوا

سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهادکشاورزی امروز در مراسم روز جهانی غذا اظهار داشت: در دولت سیزدهم قیمت گندم رشدی ۱۳۰ درصدی را تجربه کرده است که این رویکرد در هیچ سالی سابقه نداشت و به کشاورزی نگاهی اقتصادی شده است و امروز کشاورزی کشورمان به‌سمت اقتصادی شدن حرکت کرده است.

وی با بیان اینکه الگوی کشت برای محصولات کشاورزی شروع شده است و شکست هم نخواهد خورد، افزود: نیازمند احداث ۱۰۰ هزار هکتار گلخانه هستیم که سبزی و صیفی به فضای گلخانه بروند و اراضی آن برای کشت علوفه استفاده شود؛ برای تحقق این امر لازم است بانک‌های دیگر نیز کنار بانک کشاورزی با متقاضیان تسهیلات ارائه دهند.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: برای صادرات محصولات آب‌بر کشاورزی نیز تعرفه گذاشته شده است تا از صادرات بی‌رویه این محصولات جلوگیری به‌عمل آید.

وی با بیان اینکه تولید زنجیره‌ای مورد هدف و حمایت است تصریح کرد: عملیات اصلاح نژاد در طیور کشور و تغذیه آن‌ها انجام شده است و در زمینه دام نیز باید اصلاح نژاد بیشتری انجام گیرد که مسئولیت آن با سازمان تات است.

ساداتی‌نژاد گفت: بعد از ۱۶ سال صادرات سیب ایران به پاکستان برقرار شده است همچنین شرایط لازم برای صادرات محصولات مختلف را فراهم می‌کنیم.

وی اضافه کرد: مراقب بازار‌های صادراتی محصولات کشاورزی فعلی خود نیز هستیم تا از بین نرود، صادرات محصولات مختلف به چین از جمله مرکبات باز شده است.

عرضه مرغ گرم به‌قیمت مصوب به‌زودی در ستکاوا آغاز می‌شود
ساداتی‌نژاد گفت: برای تولید غذای ارزان باید برای افزایش بهره‌وری اقدام شود که کار علم، دانش، ترویج و اصلاح وضعیت بازاررسانی و حذف دلالی است.

وی گفت: ستکاوا برای عرضه مستقیم مرغ در کشور ایجاد شده است و تمام خرده‌فروشان می‌توانند نیاز خود را در این سامانه ثبت کنند. در مرحله اول مرغ منجمد در این سامانه عرضه شد و مرغ گرم نیز به‌زودی در این سامانه عرضه خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: طرح برنامه ۱۰ ساله آبخیزداری در کشور نیز به دولت ارائه شده است تا در این مدت بتوانیم تمام نیاز کشور به آبخیزداری را انجام دهیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: