February 2024 22 / پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
احمدی پنجکی از رفتارهای دوگانه انتقاد کرد
کد خبر: ۳۸۶۵۴۵
۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰
0
نایب رئیس کانون بازنشستگان استان تهران خواستار اختصاص مراکز تفریحی و رفاهی، هتل ها، ویلا‌های کنار دریا و... به کارگران و بازنشستگان شد و گفت: چرا سازمان مراکز تفریحی را فقط به کارکان خود می‌دهد و استفاده از آن‌ها برای کارگران و بازنشستگان به خط قرمز تبدیل شده است.

فریاد بازنشستگان از تبعیض سازمان تامین اجتماعی

پرویز احمدی پنجکی در گفت و گو با خبرنگار پول نیوز با انتقاد از تبعیض‌هایی که بین بازنشستگان کارگری و بازنشستگان کارکنان تامین اجتماعی صورت می‌گیرد گفت: کارکنان سازمان تامین اجتماعی از عالی‌ترین مقام شامل اعضای هیئت مدیره، هیئت امنا و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تا پایین‌ترین رده کارکنان، حقوق بگیرانی هستند که حقوقشان از محل حق بیمه‌هایی تامین می‌شود که کارگران پرداخته‌اند، بنابراین نباید هیچ امتیازی بیشتر و بالاتر از کارگران و بازنشستگان داشته باشند.

وی با انتقاد از اینکه امتیاز‌ها و مزایایی به کارکنان سازمان تامین اجتماعی تعلق می‌گیرد که کارگران و بازنشستگان از آن محروم هستند گفت: هتل‌ها و امکاناتی همچون ویلا‌های دهکده ساحلی یا مراکز تفریحی و سیاحتی، به صورت ویژه و اختصاصی در اختیار مدیران و کارکنان سازمان تامین اجتماعی با مبالغی بسیار پایین قرار می‌گیرد، این در حالی است که کارگران و بازنشستگان هیچ حقی برای استفاده از آن‌ها ندارند و حتی از وجود آن‌ها خبر هم ندارند.

رییس کانون بازنشستگان شمیرانات با طرح این پرسش که مگر خون کارکنان و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی رنگین‌تر از کارگران و بازنشستگان کارگری است گفت: جای تاسف دارد که کارکنان سازمان تامین اجتماعی جایگاهی بالاتر از کسانی دارند که منابع حقوق شان را تامین می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه نباید هیچ تفاوتی در اختصاص مزایا و خدمات رفاهی بین کارگران و کارکنان تامین اجتماعی وجود داشته باشد گفت: اگر کارکنان سازمان تامین اجتماعی حق بیمه پرداخته اند، کارگران و بازنشستگان نیز حق بیمه پرداخته اند، بنابراین باید شرایطی یکسان داشته باشند به ویژه آنکه حقوق کارکنان تامین اجتماعی از حق بیمه‌های کارگران پرداخت می‌شود.

 

بیشتر بخوانید:بی حرمتی به بازنشستگان در اوجاحمدی پنجکی خواستار آن شد که پرداخت وام و اعزام به سفر‌های زیارتی بین کارگران و بازنشستگان با کارکنان شاغل سازمان یکسان باشد گفت: وامی که کارگران و بازنشستگان می‌گیرند، همان وام را کارکنان و مدیران تامین اجتماعی نیز می‌گیرند و‌ای بسا اعداد بالاتری نیز دریافت می‌کنند که جای بررسی و نظارت دارد.

وی با اعلام اینکه بازنشستگان نگاه ویژه‌ای به سفر‌های زیارتی دارند گفت: قرار نیست خدمات رفاهی در همین اندازه سفر به مشهد محدود شود، بلکه انتظار داریم کارگران و بازنشستگان نیز به سفر‌های تفریحی اعزام شوند و از مراکزی که سازمان در قالب هتل، ویلا یا مهمانسرا در سراسر کشور دارد، بهره‌مند شوند و این مراکز در اختیار کارگران و بازنشستگان نیز قرار گیرد.

نایب رئیس کانون بازنشستگان استان تهران با اعلام اینکه کارگران و بازنشستگان در جریان تمام ظرفیت‌ها و امکانات سازمان تامین اجتماعی هستند گفت: کانون‌ها از سوی بازنشستگان دائم تحت فشار هستند و روزی نیست که به کانون مراجعه نکنند و نسبت به رفتار تبعیض آمیز سازمان انتقاد نداشته باشند.

وی خواستار افزایش خدمات رفاهی به کارگران و بازنشستگان شد و گفت: مجموعه ورزشی و رفاهی نگین، با حق بیمه کارگران و بازنشستگان ساخته شده، اما هیچ امتیازی به کارگران و بازنشستگان برای استفاده از این خدمات و امکانات داده نمیشود.

احمدی پنجکی افزود: اگر قرار است مراکزی با حق بیمه کارگران و بازنشستگان ساخته شود، اما تنها مدیران و کارکنان تامین اجتماعی حق استفاده از آن مراکز را داشته باشند و کارگران و بازنشستگان محروم بمانند، ساختن اینگونه مراکز بیش از آن که مفید باشد، مصداق رفتار تبعیض آمیز و تحقیر کارگران و بازنشستگان است؛ بنابراین اگر چنین مراکزی وجود نداشته باشد بهتر از آن است که به ابزاری برای تحقیر کارگران و بازنشستگان تبدیل شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها