کد خبر: ۳۸۶۶۰۹
۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰
0
محققان پیش‌بینی می‌کنند که تعداد افراد ابر ثروتمند در آسیا و آفریقا در سال‌های آینده به سرعت رشد خواهد کرد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا سال ۲۰۳۲ از ایالات‌متحده و اروپا پیشی بگیرند.

ثروتمندان آسیا و آفریقا در ۲۰۳۲ از ایالات‌متحده و اروپا پیشی می‌گیرند
در مطالعه مشترک Henley & Partners، شرکت مشاوره مستقر در لندن و آژانس خبری اطلاعات ثروت جهانی مشخص شد، ۲۵ هزار و۴۹۰ سانتی‌میلیونر در جهان وجود دارد. آن‌ها عمدتاً صاحبان شرکت‌های فناورانه و چند ملیتی، سرمایه‌گذاران و وارثان ثروت هستند. تعداد آن‌ها در ۲۰ سال گذشته بیش از دو برابر شده است.ایالات‌متحده بیشترین تعداد را دارد که ۹۷۳۰ نفر یا ۳۸درصد از کل است. چین و هند به ترتیب با ۲۰۲۱ و ۱۱۳۲ در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند. همچنین بریتانیا با ۹۶۸ نفر در رده چهارم و آلمان با ۹۶۶ نفر در رتبه پنجم قرار دارد.

سوئیس (۸۰۸)، ژاپن (۷۶۵)، کانادا (۵۴۱) و استرالیا (۴۶۳) نیز به جمع ۱۰ کشور برتر راه یافتند و روسیه با ۴۳۵ نفر در رتبه دهم قرار گرفت. سایر اقتصاد‌های بزرگ، به عنوان مثال، فرانسه (۳۸۰) و ایتالیا (۲۹۸)، از نظر تعداد ابرثروتمندان پس از روسیه قرار دارند.

محققان پیش‌بینی می‌کنند که تعداد افراد ابر ثروتمند در آسیا و آفریقا در سال‌های آینده به سرعت رشد خواهد کرد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا سال ۲۰۳۲ از ایالات‌متحده و اروپا پیشی بگیرند. همچنین ویتنام و هند سریع‌ترین رشد را در جهان نشان خواهند داد و تعدادی افراد با ثروت بیش از ۱۰۰ میلیون دلار در دهه آینده را خواهند داشت.

ایالت جزیره‌ای موریس که طبق گزارش‌ها به مقصدی محبوب برای میلیونر‌ها تبدیل شده است، ممکن است تا سال ۲۰۳۲ شاهد افزایش ۷۵ درصدی در تعداد ساکنان ابر ثروتمند باشد. به نظر می‌رسد چشم‌انداز برای سه کشور آفریقایی، رواندا، اوگاندا و کنیا نیز خوب باشد جایی که پیش‌بینی می‌شود این رقم بیش از ۵۵ درصد افزایش یابد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: