کد خبر: ۳۸۶۶۱۷
۰۶ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۵
0
مدیر برنامه سلمان رشدی می‌گوید او یک چشم خود را از دست داده و قادر به استفاده از یکی از دستانش هم نیست.

سلمان رشدی بینایی یک چشم خود را از دست داده است

مدیر برنامه سلمان رشدی آسیب به یک چشم و یک دست او را تایید کرد.

تا امروز، میزان جراحات وارده بر رشدی نامشخص بود؛ اما اندرو ویلی، مدیر برنامه نویسنده کتاب موهن «آیات شیطانی» در مصاحبه با روزنامه ال‌پایس اسپانیا توضیح داد این حمله چقدر جدی بوده و زندگی او را تغییر داده است.

به گزارش گاردین، مدیر برنامه رشدی می‌گوید: «[زخم‌های او]عمیق بود، اما او [همچنین]بینایی یک چشم خود را از دست داده است. او سه زخم جدی در گردنش داشت. یک دستش ناتوان است، چون اعصاب بازویش قطع شده است و حدود ۱۵ زخم دیگر در سینه و بالاتنه دارد.»

او از اعلام اینکه آیا رشدی هنوز در بیمارستان است یا خیر خودداری کرد و گفت: مهمترین نکته این است که او زنده مانده است.

سلمان رشدی ۷۵ ساله در دهه ۱۹۸۰ پس از نگارش کتاب موهن «آیات شیطانی» بار‌ها به مرگ تهدید شد. این اقدام او همچنین سبب اعتراضات گسترده مسلمانان در کشور‌های گوناگون شد. بسیاری از کشور‌ها چاپ و انتشار این کتاب را به علت توهین به مقدسات اسلامی ممنوع اعلام کرده‌اند. او دو ماه پیش در حالی که برای سخنرانی در یک موسسه در نیویورک دعوت شده بود، از ناحیه گردن هدف ضربات چاقو قرار گرفت.

ضارب او، هادی مطر ۲۴ ساله چندی بعد به قتل درجه دو متهم شد. گفته می‌شود چنین اتهامی معمولا بین ۵ تا ۱۵ سال زندان در پی دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: