September 2023 27 / چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
کد خبر: ۳۸۶۶۹۰
۰۵ آبان ۱۴۰۱ - ۰۴:۰۰
0
کارشناسان امنیت سایبری McAffee اخیرا چند برنامه مخرب را در گوگل پلی کشف کرده اند. اگر آن‌ها را نصب کرده اید، پیشنهاد می‌شود فورا پاک کنید.

استفاده از این برنامه‌های اندرویدی ممنوع

کارشناسان امنیت سایبری McAffee اخیرا چند برنامه مخرب را در گوگل پلی کشف کرده اند. این اپلیکیشن‌های مخرب هم اکنون از گوگل پلی حذف شده اند، اما این احتمال وجود دارد که بسیاری از کاربران هنوز آن‌ها را روی گوشی خود نصب داشته باشند. این برنامه‌ها که در مجموع بیش از ۲۰ میلیون بار توسط کاربران دانلود شده اند، در واقع نوعی بدافزار Clicker هستند که می‌توانند با کنترل دستگاه قربانی، بدون اطلاع یا رضایت وی وارد وب سایت‌هایی مختلف شوند.

این گزارش توضیح می‌دهد که چگونه برنامه‌های مخرب خود را به عنوان ابزار‌های کاربردی موبایلی مانند چراغ قوه، task managers، تقویم، دوربین، یادداشت‌ها و ... معرفی می‌کنند.

لیست برنامه‌های مخرب به شرح زیر است:
High-Speed ​​Camera با بیش از ۱۰ میلیون دانلود

Smart Task Manager با بیش از ۵ میلیون دانلود

+Flashlight با بیش از ۱ میلیون دانلود

Memo Calendar با بیش از ۱ میلیون دانلود

K-Dictionary با بیش از ۱ میلیون دانلود

BusanBus با بیش از ۱ میلیون دانلود

Quick Note با بیش از ۵۰۰ هزار دانلود

Currency Converter با بیش از ۵۰۰ هزار دانلود

Joycode با بیش از ۱۰۰ هزار دانلود

EzDica با بیش از ۱۰۰ هزار دانلود

Instagram Profile Downloader با بیش از ۱۰۰ هزار دانلود

Ez Notes با بیش از ۱۰۰ هزار دانلود

Flash Lite با بیش از ۱۰۰۰ دانلود

Calcul با بیش از ۱۰۰ دانلود

این برنامه‌ها پس از نصب بر روی دستگاه کاربران، یک درخواست HTTP برای پیکربندی از راه دور خود ارسال می‌کنند. در نگاه اول به نظر می‌رسد که با یک برنامه خوش ساخت اندرویدی طرف هستیم. اما در واقع این برنامه‌ها از پیکربندی از راه دور و تکنیک‌های FCM برای پنهان کردن ویژگی‌های کلاهبرداری تبلیغاتی استفاده می‌کنند.

پس از دریافت پیام FCM عملکرد پنهان نرم افزار شروع به کار می‌کند. این عملکرد عمدتا شامل رفتن به وب سایت‌ها و تقلید رفتار کاربران بدون اطلاع آن‌ها است.


این کار برای ایجاد کننده این نرم افزار کسب درآمد به همراه دارد. همچنین ممکن است ترافیک زیادی ایجاد کرده و باتری دستگاه کاربر را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. آنتی ویروس McAfee Mobile Security می‌تواند برنامه‌های مخرب این چنینی که ممکن است به صورت مخفیانه در پس‌زمینه اجرا شوند را شناسایی و حذف کند.

این آنتی ویروس وجود هر گونه تهدید در تلفن همراه را به کاربر گزارش خواهد داد. حذف برنامه‌های مخرب، افزایش عمر باتری و کاهش مصرف داده در دستگاه شما را به همراه خواهد داشت. ضمن اینکه از ایمن بودن داده‌های حساس و شخصی خود در برابر انواع تهدیدات اطمینان پیدا خواهید کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: