بازسازی و تعمیرات ساختمان تخصصی هیرادانا با براورد دقیق قیمت

به طور کلی بازسازی را می توان مجموعه اقداماتی دانست که روی یک ساختمان و فضاهای آن به منظور بهبود ساختمان در زمینه های مختلف مانند ظاهر، استقامت، کیفیت، رفع نیازهای فضایی ساکنین و ... انجام می شود. بازسازی ساختمان قدیمی و بازسازی خانه را می توان راهی دوباره برای استفاده ی چندین ساله از فضاهای ساختمان دانست و به همین دلیل می توان ادعا نمود که بازسازی و تعمیرات ساختمان به طور کلی عملی مقرون به صرفه می باشد چرا که ساختمانی با کیفیت و با ظاهری نو اما با هزینه ای محدود به شما تحویل می دهد.

با شرکت ساختمانی هیرادانا همراه باشید.

موارد پر اهمیت در بازسازی خانه قدیمی کدامند؟

در هرگونه اقدام معمارانه ای باید مواردی را قبل از شروع عملیات بررسی نمود و آن ها را مهم شمرد. از جمله ی این موارد در عملیات بازسازی خانه و بازسازی ساختمان می توان به این موارد اشاره نمود:

  • بررسی ساختمان به طور کلی و دقیق

از جمله مواردی که قبل از شروع عملیات بازسازی و تعمیرات ساختمان باید به آن اهمیت زیادی داد بررسی ساختمان است. درواقع بررسی ساختمان و گوشه و کنارهای آن توسط یک مهندس و کارشناس می تواند تا حد زیادی ایرادات وارد شده به ساختمان در طی سال ها را مشخص نماید و در این صورت مهندس مربوطه تلاش خود را می کند تا با کمترین هزینه در سریعترین زمان ممکن به رفع این آسیب ها و ایرادات بپردازد. می توان ادعا کرد که آسیب هایی که در طول سال ها به دلایل مختلف به ساختمان وارد می شود بسته به نوع آسیب در طول زمان می تواند خطرناک بوده و باعث آسیب به جان و مال افراد نیز بشود. به همین دلیل بررسی ساختمان ، مشخص نمودن آسیب ها و رفع هر چه سریعتر آن ها علاوه بر بالا بردن کیفیت ساختمان می تواند روی امنیت افراد نیز تاثیر بسزایی بگذارد.

 

بازسازی و تعمیرات ساختمان تخصصی هیرادانا با براورد دقیق قیمت

  • در نظر گرفتن نیازهای کارفرما

شروع بازسازی منزل و ساختمان در ابتدا به خواست و نیاز کارفرما برمیگردد و به همین دلیل بهتر است که به خوبی به درخواست های وی توجه شود و نیازهای وی تا جای ممکن روی ساختمان پیاده شود. توجه به این موارد می تواند تا حد زیادی نتیجه را برای کارفرما رضایت بخش تر کند که این برای مهندسین و طراحان مربوطه نیز رضایت بخش تر خواهد شد. اما باید حتما به این نکته توجه نمود که نیازها و درخواست های وی تا جایی که در چهارچوب قوانین بازسازی و توانایی سازه ی ساختمان باشد قابل اجرا می باشد. برای مثال ممکن است کارفرما درخواست اضافه کردن طبقه یا نیم طبقه به ساختمان را داشته باشد در صورتی که طبق قوانین منطقه ساختمانی با آن تعداد طبقات نمی تواند ساخته شود. در صورت انجام این درخواست کارفرما با جریمه و یا تخریب از سمت شهرداری رو به رو خواهد شد.

  • بررسی بودجه ی کارفرما برای عملیات

مقدار بودجه ی کارفرما می تواند تا حد زیادی تعیین کننده ی کیفیت کار باشد چرا که روی چگونگی مصالح تاثیر زیادی دارد. درواقع هر چقدر که کیفیت یک متریال بیشتر باشد هزینه ی تهیه ی آن نیز بیشتر خواهد بود و به همین دلیل بودجه ی بیشتر متریال های با کیفیت تری را برای بازسازی تامین می نماید. اما باید این نکته را در نظر گرفت که صرفا تمامی کیفیت نتیجه ی نهایی به این مورد بستگی ندارد و بلکه از مهارت مهندس مربوطه سرچشمه می گیرد. با توجه به تمامی این موارد باید توجه داشت که بودجه ی مربوطه قبل از شروع عملیات باید بررسی شود تا تمامی خریدها، طراحی ها و برنامه ریزی ها طبق همان بودجه انجام شود در غیر این صورت می تواند مشکل ساز باشد.

  • توجه به قوانین بازسازی منطقه

همانطور که می دانید هر شهر و منطقه قوانین ساختمان سازی خود را دارد که این قوانین با توجه به فرهنگ شهر، بافت منطقه، ساختمان های با ارزش منطقه و ... به وجود آمده اند و نکته ی حائز اهمیت در این میان است که این قوانین تنها مختص به ساخت ساختمانی جدید نمی شود و بلکه هر گونه بازسازی که در ظاهر بیرونی ساختمان، تعداد طبقات، بیرون آمدگی ساختمان و ... تاثیر بگذارد را نیز شامل می شود. به همین دلیل نیاز است که قبل از شروع طراحی حتما مهندس مربوطه به قوانین منطقه مسلط شود و تمامی کارها و طراحی های خود برای ساختمان را طبق چهارچوب آن انجام دهد. در این صورت امکان موفقیت کار در نهایت بدون هیچ مشکلی بیشتر خواهد بود و کسی نمی توان به آن ایرادی وارد نماید.

نکات تاثیرگذار در هزینه ی بازسازی خانه و خدمات ساختمانی

  • کدام قسمت به بازسازی نیاز دارد؟

در هزینه ی بازسازی خانه موارد مختلفی می تواند تاثیر بگذارد اما یکی از تاثیرگذارترین موارد این است که کدام قسمت از خانه نیاز به بازسازی دارد. برای مثال ممکن است یک کارفرما تمایل به بازسازی تمامی فضاهای خانه ی خود داشته باشد در صورتی که یکی دیگر تنها به بازسازی آشپزخانه و یا بازسازی سرویس بهداشتی علاقه داشته باشد. هر چقدر که مساحت فضای مورد نظر بیشتر باشد متریال های بیشتری را باید برای آن مصرف نمود و از طرفی از عناصر بیشتری در مبلمان آن استفاده می شود و به همین دلیل هزینه ی نهایی بازسازی نیز بیشتر خواهد شد. در نتیجه می توان ادعا نمود که بازسازی نشیمن از بازسازی سرویس بهداشتی هزینه ی بیشتری را در بر می گیرد.

  • چه متریال هایی استفاده می شوند؟

همانطور که گفته شد متریال ها دارای کیفیت های مختلفی می باشند و هر چقدر کیفیت یک متریال بیشتر باشد هزینه ی تهیه ی آن نیز به طبع بیشتر خواهد بود. همچنین متریال ها به طور کلی در مقایسه با یکدیگر نیز از هزینه های مختلفی برخوردار می باشند. برای مثال سنگ هایی مانند مرمر و تراورتن در مقایسه با متریالی مانند سیمان هزینه ی بیشتری را به کارفرما تحمیل می کند و البته که در نهایت نیز کاری شیک تر و لوکس تر را می توان با سنگ ها به سرانجام رساند.

هزینه ی بازسازی خانه و خدمات ساختمانی در سال 1401 چگونه است ؟

همانطور که در مطالب بالا نیز گفته شد هزینه ی بازسازی خانه به موارد مختلفی بستگی دارد اما به طور کلی می توان گفت در سال 1401 هزینه ی بازسازی سطحی به صورت اقتصادی از متری 400,000 تومان شروع شده و به صورت لوکس از متری 810,000 تومان شروع می شود. هزینه ی بازسازی عمومی نیز به صورت اقتصادی از متری 1,400,000 تومان شروع شده و به صورت لوکس نیز از متری 3,500,000 تومان شروع می شود. همچنین هزینه ی بازسازی کلی به صورت اقتصادی از متری 2,900,000 تومان و به صورت لوکس از متری 6,200,000 شروع می شود.

باید توجه داشت که تمامی این مقادیر حدودی بوده و می تواند بیشتر از این را نیز شامل شود اما به صورت کلی و در حداقل ترین حالت ممکن در سال 1401 هزینه ی بازسازی منزل اینگونه می باشد.

کلام آخر

باید توجه داشت که برای آنکه بازسازی منزل و بازسازی ساختمان شما نتیجه ای با کیفیت داشته باشد باید حتما از متخصصین و مهندسین مربوطه کمک بگیرید. هر چقدر که تجربه ی این افراد بیشتر باشد و آگاهی آن ها از دانش روز بیشتر، نتیجه ی کار به صورت حرفه ای تری خواهد بود. همچنین از مزایای کمک گرفتن از مهندسین با تجربه می توان به استفاده از تخفیف های همکاری اشاره نمود که هزینه ی شما را برای بازسازی تا حد قابل توجهی کمتر خواهد نمود.

 

بازسازی و تعمیرات ساختمان تخصصی هیرادانا با براورد دقیق قیمت

از جمله شرکت های با تجربه در زمینه ی بازسازی منزل و بازسازی ساختمان می توان به شرکت معماری هیرادانا اشاره نمود. مهندسین و طراحان این شرکت از ترندهای روز دنیا در این زمینه آگاه بوده و با تکیه بر تجربه ی خود می توانند نتیجه ای رضایت بخش را به شما بدهند. ضمن اینکه تمامی موارد طراحی و اجرا تضمینی انجام خواهد شد. از طریق شماره 09125754921 با هیرادانا در ارتباط باشید.

https://b2n.ir/s80999

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: