September 2023 27 / چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
افزایش ۲۵۰درصدی سرعت راه رفتن؛
کد خبر: ۳۸۶۸۲۶
۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۱
0
مهندسان رباتیک از سریع‌ترین کفش جهان رونمایی کرده اند که دارای ۸ چرخ است و سرعت راه رفتن را ۲۵۰ درصد افزایش می‌دهد. در این کفش از هوش مصنوعی استفاده شده است.

تولید سریع‌ترین کفش جهان مجهز به هوش مصنوعی

این ابداع که «مون واکرز» (Moonwalkers) نام گرفته روی کفش فرد بسته می‌شود و با تقلید از رولر اسکیت و همچنین با کمک موتور‌های الکتریکی کوچکی ۸ چرخ را به حرکت درمی آورند و فرد را به جلو می‌رانند.
کفش‌های مذکور حاصل فعالیت تیم مهندسان شرکت «شیفت رباتیکس» هستند. بنیانگذار شرکت هنگامی که برای رسیدن به محل کار پیاده می‌رفت، متوجه شد کفش‌های برقی مدت زمان رفت و آمد او را به نصف کاهش می‌دهد. دلیل این امر آن است که متوسط سرعت پیاده رفتن از ۳ به ۷ مایل برساعت افزایش می‌یابد.

این گجت با قیمت خرده فروشی ۱۳۹۹ دلار عرضه می‌شود. البته شرکت شیفت رباتیکس در وب سایت کیک استارتر محصول خود را عرضه کرده و سعی دارد ۹۰ هزار دلار سرمایه جمع آوری کند. این شرکت تاکنون ۸۲ هزار و ۸۲۰ دلار جمع آوری کرده است.

نکته جالب این کفش‌ها الگوریتم‌های ماشین یادگیری یگانه‌ای است که با توجه به گام‌های فرد سازگار می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: