کد خبر: ۳۸۶۸۴۰
۰۸ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۳
0
بانک مرکزی اعلام کرد در شهریورماه سال جاری بیش از ۶٫۷ میلیون فقره چک مبادله‌ شد که نزدیک به ۹۲ درصد این چک‌ها وصول شده است.

۹۲ درصد چک‌ها در شهریور ماه ۱۴۰۱ وصول شد

به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، طی شهریور ماه ۱۴۰۱، در سامانه چکاوک بیش از ۶٫۷ میلیون فقره چک به ارزش حدود ۳۳۵۱ هزار میلیارد ریال مبادله شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۴٫۹ درصد و ۳٫۴ درصد کاهش نشان می‌دهد.

از کل تعداد و مبلغ چک‌های مبادله‌شده در شهریور ماه به ترتیب ۹۱٫۸ درصد و ۸۹٫۵ درصد وصول شده است. درصد تعداد و مبلغ چک‌های وصول‌شده در ماه قبل از آن (مردادماه) به ترتیب معادل ۹۰٫۹ درصد و ۸۸٫۶ درصد بوده است. همچنین این نسبت در ماه مشابه سال قبل به ترتیب برابر ۹۰٫۳ درصد و ۸۷٫۴ درصد بوده است.

شاخص نسبت چک‌های برگشتی به چک‌های مبادله‌ای در شهریورماه ۱۴۰۱ به لحاظ تعدادی، ۸٫۲ درصد بوده که این شاخص در ماه قبل عدد ۹٫۱ درصد را نمایش می‌دهد. همچنین این شاخص به لحاظ مبلغی ۱۰٫۵ درصد بوده و در ماه قبل عدد ۱۱٫۴ درصد را نمایش می‌دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: