September 2023 27 / چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
کد خبر: ۳۸۶۸۵۹
۰۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
0
گروه خودروسازی ایران خودرو امروز یکشنبه ۸ آبان ماه ۲۵۰ دستگاه S۷ را در بورس کالا عرضه نمود. خریداران امروز هایما چقدر سود کردند؟

سود ۷۰ میلیونی خریداران این خودرو در بورس کالا

هفتم شهریور ماه سال جاری طی نخستین عرضه محصولات ایران خودرو در بورس کالای ایران، ۳۰۰ دستگاه هایما S ۷ مشکی و ۲۰۰ دستگاه هایما S ۷ سفید در بورس کالا عرضه شد؛ و پس از حدود دوماه مجددا ایران خودرو امروز ۸ آبان ماه این محصول را در بورس کالا عرضه نمود، این بار ۲۰۰ دستگاه اس۷ مشکی و ۵۰ دستگاه اس۷ مشکی سفارشی روی تابلو رفت. تاریخ تحویل این محصولات، ۱۶ آذر ماه یعنی ۳۸ روز دیگر خواهد بود.

قیمت پایه Haima S ۷ مشکی، ۷۴۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و Haima S ۷ مشکی سفارشی مجهز به جک برقی صندوق عقب ۷۵۶میلیون و ۵۰۰هزار تومان تعیین شده است که به این هزینه‌ها، ۱۳درصد بهای نهایی خودرو بابت مالیات بر ارزش افزوده و عوارض قانونی به علاوه هزینه‌های بیمه و شماره‌گذاری و هزینه ثابت به مبلغ ۴ میلیون و ۲۳۴هزار و ۵۰ تومان اضافه می‌شود.

۲۰۰ دستگاه هایما S ۷ مشکی معامله شد
پس از رقابت و فروش هایما S ۷ مشکی سفارشی روی قیمت ۸۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ۲۰۰ دستگاه هایما S ۷ مشکی با ۷۷۱ تقاضا در حوالی قیمت ۸۱۱ میلیون تومان مچ شد تا خریداران با ۹.۱۶ درصد رقابت بالاتر از نرخ پایه اعلام شده یعنی ۷۴۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، صاحب این خودرو شوند. خریداران میتوانند ۳۸ روز دیگر خودرو خود را تحویل بگیرند. شایان ذکر است که این خودرو در بازار آزاد ۹۹۰ میلیون تومان به فروش میرسد.

با توجه به قیمت نهایی (۹۲۰ میلیون تومان) برای این خودروی مونتاژی ایران خودرو مشتریان هایما S ۷ مشکی سودی حدود ۷۰ میلیون تومانی را از مسیر بورس کالا به حساب خود واریز کردند.

۵۰ دستگاه هایما S ۷ مشکی سفارشی معامله شد
پس از ۳۹ دقیقه رقابت بین ۲۶۹ سفارش برای خرید ۵۰ دستگاه «هایما S ۷ مشکی سفارشی» توسط ایران خودرو در بورس کالا، سرانجام خریداران با ۱۱.۰۵ درصد رقابت و میانگین قیمت ۸۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان موفق به خرید شدند. قیمت پایه این ماشین ۷۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام شده بود. قیمت هایما S۷ سفارشی احتمالا در بازار حدود ۱.۰۲۰ میلیارد تومان خواهد بود.

با توجه به قیمت نهایی (۹۵۵ میلیون تومان) برای این خودروی مونتاژی ایران خودرو مشتریان هایما S ۷ مشکی سفارشی سودی حدود ۶۵ میلیون تومانی را از مسیر بورس کالا به حساب خود واریز کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: