April 2024 23 / سه‌شنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۳۸۶۸۷۶
۰۹ آبان ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۰
0
پژوهشگران و محققان دانشگاه صنعتی شریف با طراحی، ساخت و تولید دستگاه‌ها و قطعات مختلف، توانسته‌اند به یاری صنعت آمده و تا حد زیادی کمبود‌های ناشی از تحریم‌ها را جبران کنند.

صرفه‌جویی ارزی با تولید دستگاه‌های الکترونیکی مورد نیاز صنعت برق

گروهی از پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف موفق به ساخت و توزیع دستگاه‌هایی شدند که با وجود تحریم‌ها، نقش اساسی در صنعت برق و حیات آن ایفا می‌کنند.

این دستگاه‌ها حدود دو سال است که در صنعت مورد استفاده قرار گرفته و یک میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور ایجاد کرده است.

امیرحسین راسخ، بنیان‌گذار و مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان «تولید دستگاه‌های الکترونیکی مورد نیاز برای صنعت برق» را به عنوان هدف اصلی این شرکت معرفی کرد.

وی گفت: شرکت ما در تولید دو دستگاه در داخل کشور بی‌رقیب است. یکی دستگاه پایانه راه دور (RTU) که در اتوماسیون صنعت برق و در پست‌های انتقال و فوق توزیع کاربرد دارد و دیگری دستگاه TPS که وظیفه لینک ارتباطی بین پست‌ها برای حفاظت از آن‌ها را برعهده دارد.

به گفته او، به دلیل تحریم‌ها، واردات این دستگاه‌ها به سختی انجام می‌شود؛ بنابراین تولید این دستگاه‌ها، خدمات پشتیبانی و تعمیر آن‌ها برای صنعت برق کشور حائز اهمیت است.

راسخ خاطرنشان کرد: وزارت نیرو، شرکت‌های برق منطقه‌ای و همچنین شرکت‌های خصوصی پست برق‌ساز از جمله مراکزی هستند که از خدمات ما استفاده می‌کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: