کد خبر: ۳۸۷۰۳۷
۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰
0
روسـیه محدودیت‌هـای واردات برخـی مـواد غذایـی از کشـور‌هایی کـه پـس از پیوسـتن کریمـه بـه روسـیه در سـال ۲۰۱۴ مسـکو را تحریـم کرده بودنـد را تمدیـد کـرد. ایـن تحریـم تـا ۳۱ دسـامبر ۲۰۲۳ تمدیـد شـد.

تمدید تحریم غذایی مسکو تا ۲۰۲۳

روسیه برای اولین بار ممنوعیـت واردات از برخی کشور‌ها را در آگوسـت ۲۰۱۴ بـه عنـوان یـک اقـدام متقابـل در برابـر تحریم‌هـای اعمـال شـده علیـه روسـیه توسـط تعـدادی از کشـور‌های غربـی کـه از بـه رسـمیت شـناختن الحـاق کریمـه بـه بخشـی از روسـیه خـودداری کردنـد، اعلام کرد. ایــن اقــدام پیش از این چندیــن بــار در طــول ســال‌ها تمدیــد و اصـلاح شــد، در ابتــدا روسیه بــرای کالاهــای خاصــی از «ایـالات متحـده»، «اتحادیـه اروپـا»، «اسـترالیا»، «نـروژ» و «کانـادا» محدودیت در نظر گرفت و این روند را تاکنون همچنان ادامه داشته است. بطوریکه در سـال ۲۰۱۵ فهرسـت کشـور‌ها ممنوع بـه «آلبانـی»، «مونتـه نگـرو»، «ایسـلند» و «لیختـن اشـتاین» هم رسید و در سـال ۲۰۱۶ «اوکرایـن» هم به این لیست اضافه شد.

کالا‌های ممنوعه برای صادرات
براساس اقدام روسیه ایــن ممنوعیــت انــواع خاصــی از مــواد غذایــی و مــواد خــام را هــدف قــرار می‌دهــد. به گزارش پایش تحولات تجارت جهانی اتاق بازرگانی ایران، روسیه در ابتــدا عمدتــا «گوشــت» و «محصـولات گوشـتی»، «شـیر»، «لبنیـات»، «ماهـی» و «محصـولات ماهـی»، «سـبزیجات و میوه‌هـا» را در فهرست ممنوعه‌ها قرار داد. از اکتبـر ۲۰۱۷، واردات «خــوک زنــده»، «محصــولات جانبــی حیوانــی»، «چربــی» و «روغــن حیوانــی» نیــز ممنــوع شــد. در ســال ۲۰۱۵، دولــت روسیه دســتور داد کــه کالاهــای ممنوعــه کشــف شــده در کشــور معــدوم شــوند. عــلاوه بــر ایــن، در مقطعـی رویـه‌ای معرفـی شـد کـه بـر اسـاس آن ترانزیـت محصـولات از کشـور‌های تحریـم شـده از طریـق خـاک روسـیه بـا محدودیـت مواجـه شـد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: