مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی خبرداد
کد خبر: ۳۸۷۲۲۴
۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۸
0
مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: در سال ۹۸، ۲۲۶ هزار مقرری‌بگیر بیمه بیکاری داشتیم که در سال ۹۹ به ۲۰۰ هزار، در سال ۱۴۰۰ به ۱۸۵ هزار و امروز به ۱۷۰ هزار نفر رسیده و روند کاهشی دارد.

کاهش ۶۰ هزار مقرری‌بگیر بیمه بیکاری

محمود کریمی بیرانوند، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بیمه‌شدگان جدید مشمول بیمه بیکاری ۳.۱ درصد افزایش داشته افزود: میزان درخواست بیمه بیکاری نسبت به مدت مشابه سال قبل نزدیک به ۳۰ درصد کاهش داشته است.

یکی از نشانه‌های درخواست بیمه بیکاری این است که بیکاران برای مدتی که جویای کار هستند؛ مقرری بیکاری دریافت می‌کنند. به عبارت دیگر کاهش تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری به معنی رونق کسب‌وکار‌ها و برگشت به کار افراد و بازگشت مجدد جویندگان کار به اشتغال است.

مهدی شکوری، مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی درباره آخرین وضعیت مقرری‌بگیران بیمه بیکاری گفت: در سال ۹۸، ۲۲۶ هزار مقرری‌بگیر بیمه بیکاری داشتیم که در سال ۹۹ به ۲۰۰ هزار و در سال ۱۴۰۰ به ۱۸۵ هزار و امروز به ۱۷۰ هزار نفر رسیده و روند کاهشی دارد.

وی افزود: شمار مقرری‌بگیران بیمه بیکاری رو به کاهش است. در سال گذشته که هنوز با شیوع کرونا روبه‌رو بودیم، در یک مقطع زمانی ۲۲۰ هزار مقرری‌بگیر داشتیم که خوشبختانه با رونق کسب‌وکار‌ها و برگشت به کار افراد، آمار مقرری‌بگیران بیمه بیکاری کاهش یافت و افراد جویای کار دوباره به حوزه‌های کاری برگشتند. مطابق آمار ارائه شده از سوی وزارت کار نیز تعداد کل مقرری بگیران بیمه بیکاری تا پایان خرداد ۱۴۰۱ برابر ۱۶۲ هزار و ۴۹۱ نفر بوده است.

مطابق آخرین آمار از معاونت روابط کار، کاهش ۳۰ درصدی درخواست بیمه بیکاری نسبت به سال گذشته نیز نشان دهنده بهبود وضعیت کسب و کار است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: