کد خبر: ۳۸۷۳۰۴
۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۰۴:۰۰
0
مدیرکل موزه‌ها گفت: با توجه به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با موضوع نیم‌بها کردن ورودی تمامی اماکن، بنا‌های تاریخی و موزه‌ها، بیش از ۲۰ هزار نفر در شش ماه اول سال‌جاری از موزه‌های زیر مجموعه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بازدید کردند.

افزایش بازدید از موزه‌ها با اجرای قانون جوانی جمعیت

مرتضی ادیب‌زاده مدیرکل موزه‌ها وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اعلام این مطلب گفت: با توجه به بند الف از ماده ۲۵ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با موضوع نیم‌بها کردن ورودی تمامی اماکن، بنا‌های تاریخی و موزه‌های تابعه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مصوب ۱۹ آبان‌ماه ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی برای مادران دارای سه فرزند و بیش‌تر، معاونت توسعه مدیریت و منابع و اداره‌کل موزه‌ها برای اجرایی کردن این بند طی بخشنامه‌ای به تمامی استان‌ها، موزه‌ها را موظف به نیم‌بها کردن ورودی برای این گروه هدف کرد.

وی افزود: براساس گزارش دریافت شده از استان‌ها در شش ماه نخست سال ۱۴۰۱، بیش از ۲۰ هزار نفر از این گروه هدف از موزه‌ها به شکل نیم‌بها بازدید کردند.

ادیب‌زاده تصریح کرد: پیگیری‌های لازم در خصوص اخذ شناسه ویژه مادران دارای سه فرزند و بیش‌تر از ثبت احوال کشور برای درج در سامانه فروش الکترونیکی بلیت موزه‌ها و اماکن تاریخی در دست اقدام است. در حال حاضر هویت این گروه با مراجعه حضوری به موزه‌ها و بررسی مدارک معتبر (شناسنامه) در سراسر کشور در حال انجام است.

قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ۱۹ آبان‌ماه ۱۴۰۰ در مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

در این قانون تسهیلاتی همچون نیم‌بها شدن هزینه موزه‌ها، اماکن تاریخی، فرهنگی، ورزشی و سینما‌ها برای مادران دارای سه فرزند در نظر گرفته شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: