کد خبر: ۳۸۷۳۷۵
۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۰۳:۰۰
0
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بر لزوم توجه به دختران دانش آموز و ایجاد فضای مناسب فراخور نیاز این قشر از جامعه کیش تاکید کرد.

لزوم رسیدگی به مسائل و نیاز‌های فرهنگی و اجتماعی دختران دانش آموز در کیش

مهدی کشاورز مدیرعامل سازمان در پانزدهمین پاتوق هفتگی گفتگو که با هدف بررسی مسائل و نیاز‌های فرهنگی و اجتماعی دانش آموزان دختر در مدارس کیش، شامگاه دوشنبه ۱۶ آبان در سالن رازی مرکز همایش‌های بین المللی کیش برگزار شد با تاکید بر ایجاد فضای مناسب در مدارس برای معلمان و دانش آموزان گفت: فعالیت‌ها برای سال آینده با طراحی مناسب باشد و بر اساس توانمندی‌های سازمان امکانات لازم ارائه به مدارس دخترانه ارائه می‌شود.

وی در ادامه گفت: در همین راستا باید تخفیف استفاده از ظرفیت‌های تفریحی جزیره برنامه ریزی شود همچنین از مشاور مناسب برای حضور در مدارس بهره بگیریم.

مهدی کشاورز افزود: در بحث‌های فرهنگی نیاز به ارائه گزارش به شورایعالی مناطق آزاد است، باید با هماهنگی‌های لازم بین نهاد امامت جمعه و سازمان گزارش‌های مناسبی آماده و برای بررسی ارائه کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر لزوم استفاده از تفکرات رسانه‌ای و اهمیت تدریس این واحد درسی در مدارس اظهار داشت: سازمان آمادگی همکاری در این حوزه را دارد و تامین هزینه‌های آن دستور کار قرار می‌گیرد.

یاسر شاه پیری معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد: باید بستری غیر آموزش نیز برای تفریحات و تخلیه هیجانات دانش آموزان دختر فراهم شود چراکه در این زمینه جای فعالیت بسیار وجود دارد، اما مغفول واقع شده است.

وی با اشاره به میزان دسترسی دختران و بانوان به تفریحات سالم در کشور و به ویژه جزیره کیش گفت: اتفاقات اخیر در کشور به ما کمک می‌کند تا در تصمیم سازی و تصمیم گیری موضوع مخاطب را مد نظر قرار دهیم، بر همین اساس با هماهنگی امورزنان، آموزش و پرورش و امور فرهنگی و آموزشی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان فعالیت‌های مناسبی از لحاظ زیرساختی در مدارس انجام گرفته است.

شاه پیری به اهمیت ورزش و تفریحات سالم بانوان و رسیدگی جدی‌تر به این حوزه اشاره کرد و اظهار داشت: از آن جا که نوجوانان در بسیاری از مسائل پیش‌تر از تصور ما هستند باید با توجه به ذائقه و سلیقه نوجوانان برنامه ریزی‌های لازم را در این خصوص انجام دهیم.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بهره مندی نوجوانان از سفر‌ها و اردو‌های تفریحی در کیش را با توجه به شرایط آن بسیار پایین برشمرد و افزود: اردو‌های تفریحی مسائلی، چون سازندگی، نشاط و شادی به خصوص در حوزه دختران را به همراه دارد و باید بر این موضوع تمرکز کنیم و اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی همچنین به نقش نهاد امامت جمعه و روحانیون در ارتقا برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در حوزه نوجوانان به ویژه بانوان تاکید کرد.

شاه پیری از آغاز به کار برنامه "گوشم با شماست" خبر داد و گفت: مشاوره‌هایی از سوی اداره امور زنان در حوزه‌های مختلف فردی، کارآفرینی و خانوادگی آغاز شده و سامانه‌ای در این خصوص حال آماده سازی شده که به زودی راه اندازی خواهد شد
وی در تشریح این طرح تصریح کرد: برخی مباحث از جمله حجاب موضوعی است که به درستی بیان نمی‌شود، توجه داشته باشیم در محیط‌هایی که همه زن هستند و امنیت دارند نیاز به رعایت حجاب نیست و این امر باعث می‌شود تا در بیرون از این محیط نوجوان بی حجاب حضور پیدا نکرده و فضای تخلیه روحی و روانی در محیط‌های امن برای آن‌ها فراهم شده باشد و شاید در برخی از مدارس کیش نیز چنین فضا‌هایی امنی طراحی و با خلاقیت‌های ساده اجرا شود.

همچنین در این نشست لیلا سلیقه دار مشاور و مدرس کشوری آموزش خانواده و معلمان در خصوص برخی مسائل مربوط به نوجوانان مطالبی را بیان کرد.

مواردی از جمله نوع پوشش دانش آموز دختر به خصوص در زمان ورزش، کمبود فضا و امکانات ورزشی در مدارس، نامناسب بودن فضای حیاط مدارس برای حضور دانش آموزان دختر، کنترل ورود و خروج افراد به مدارس، استفاده از مجموعه ورزشی المپیک، استفاده از تخفیفات تفریحات جزیره از جمله مسائل مطرح شده در این نشست بود.
شایان ذکر است در این نشست احمد رجب پور معاون توسعه مدیریت سازمان، رضا شجیع مشاور و سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل سازمان، رضا اردلان مدیر امور فرهنگی و آموزشی، حسینی معاون فرهنگی نهاد امامت جمعه، خضری مدرس استان قم همچنین جمعی از مدیران و معاونان مدارس دخترانه و بانوان کادری آموزش و پرورش حضور داشتند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: