کد خبر: ۳۸۷۴۰۵
۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۰
0
یک مقام انگلیسی گفت که کشورش با تایوان اشتراکات سیاسی و اقتصادی زیادی دارد و آن‌ها باید در جهت تقویت این نقاط مشترک همکاری کنند.

مقام انگلیسی: تایوان و انگلیس باید همکاری‌های دوجانبه را تقویت کنند

یکی از مقامات انگلیسی امروز (چهارشنبه) در تایپه در دیدار با تسای اینگ ون، رییس جمهور تایوان اعلام کرد انگلیس و تایوان اشتراکات زیادی دارند. به عنوان شرکای همفکر با چالش‌های زیادی رو به رو هستند.

گرگ هندز، وزیر بازرگانی انگلیس در گفتگو با تسای گفت: روابط ما فراتر از تجارت و سرمایه گذاری است و ما اشتراکات زیادی داریم که باید در جهت این اشتراکات همکاری کنیم.

تایوان انگلیس را به عنوان یکی از شرکای دموکراتیک و اصلی خود می‌داند و روابط تجاری و بازرگانی غیر رسمی با این جزیره دارد.

خبرگزاری رسمی تایوان روز گذشته اعلام کرد که گِرگ هندز به طور مشترک میزبانی بیست‌وپنجمین نشست سالانه مذاکرات تجاری انگلیس-تایوان را برعهده خواهد داشت و با تسای اینگ-ون، رئیس این جزیره دیدار می‌کند. نشست مذکور برای نخستین بار در سال ۱۹۹۱ انجام و طی دو سال گذشته به دلیل پاندمی کرونا، به طور مجازی برگزار شد.

هندز نخستین مقام دولت انگلیس است که از آغاز همه‌گیری کرونا به تایوان سفر می‌کند. پس از سفر جنجال‌برانگیز نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان در ماه آگوست، این ملاقات، تازه‌ترین سفر از زنجیره سفر‌های مقامات دول غربی به این جزیره خودمختار محسوب می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: