کد خبر: ۳۸۷۶۱۲
۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
0
وزیربهداشت در بازدید از شرکت کارخانجات داروپخش گفت: از مهم‌ترین سیاست‌های وزارت بهداشت، بی نیازی از واردات سرم و تولید آن در کشور است.

بازدید وزیر بهداشت از کارخانجات داروپخشایجاد تسهیلات برای تولیدکنندگان دارو

دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با همراهی ابراهیم بازیان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و نکویی نیا مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین از شرکت کارخانجات داروپخش بازدید و در جریان آخرین اقدامات و فعالیت‌های این شرکت دارویی قرارگرفت.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در این بازدید، با بیان این که شرکت کارخانجات داروپخش یکی از بزرگترین تولیدکنندگان دارو و سرم در کشور است، گفت: شرکت کارخانجات داروپخش در حال حاضر ۷ قلم از انواع سرم‌ها را تولید می‌کند و خط جدید سرم این شرکت از تکنولوژی بسیار پیشرفته و کیفیت مطلوبی برخوردار است.

دکتر عین اللهی از افزایش یک میلیون عددی تولید سرم در ماه خبر داد و افزود: تا پایان سال این رقم به ۳ میلیون سرم در ماه افزایش خواهد یافت که توان تولید این شرکت را به ۶ میلیون سرم در ماه خواهد رساند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه از مهم‌ترین سیاست‌های وزارت بهداشت، بی نیازی از واردات سرم و تولید آن در کشور است، گفت: خوشبختانه امروز توان تولید سرم در کشور به میزان ۱۶ میلیون عدد در ماه رسیده است، که امیدواریم با افزایش تولید ۶۰۰ هزار عدد دیگر به این مهم دست خواهیم یافت.

عین اللهی ادامه داد: مهمترین ویژگی خط جدید سرم پرکنی شرکت کارخانجات داروپخش جنس با کیفیت و شفاف ظرف سرم و همچنین نوآوری بسیار جدید در محل تزریق سرم است، که مانع از ایجاد نشتی در آن می‌شود.

وزیر بهداشت یکی از مهمترین سیاست‌های دولت را ایجاد تسهیلات بیشتر برای تولیدکنندگان عنوان کرد و گفت: امیدواریم تولیدکنندگان بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی با بیان اینکه ما امیدوار هستیم بتوانیم بانک‌ها را تشویق کنیم که سرمایه گذاری بیشتری را در زمینه دارو انجام دهند، گفت: با توجه به اینکه دارو یک فناوری سودآور است که مردم نیز از آن منتفع خواهند شد، امیدواریم بانک‌ها در زمینه سرمایه گذاری در این صنعت حرکت کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: