کد خبر: ۳۸۷۷۳۴
۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
0
پس از ارائه گزارش توجیهی افزایش سرمایه از سوی مدیرعامل و اظهار نظر حسابرس شرکت در این خصوص، با موافقت صددرصدی سهامداران حاضر در مجمع عمومی فوق العاده بیمه اتکایی ایران‌معین، سرمایه شرکت از ۸، ۰۹۰ میلیارد ریال به ۱۲، ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

گذر سرمایه بیمه اتکایی ایران‌معین از مرز ۱۲ هزار میلیارد ریال

در این جلسه که با حضور کلیه سهامداران، اعضای هیأت مدیره، نمایندگان بیمه مرکزی ج. ا. ایران و حسابرس و بازرس قانونی شرکت (سازمان حسابرسی) در محل دفتر ارتباطی تهران به ریاست حمید دیانت‌پی رئیس هیأت مدیره، تشکیل شد، افزایش ۵۴ درصدی سرمایه در دستور کار قرار گرفته و به تایید سهامداران رسید.

در ادامه مجمع فوق، مدیر عامل شرکت بیمه اتکایی ایران‌معین ضمن قدردانی از حمایت سهامدار عمده مبنی بر اصلاح ساختار مالی شرکت، افزایش سرمایه صورت گرفته را از جهات مختلفی حائز اهمیت دانست.

مجتبی حیدری در این باره اظهار داشت: به دنبال تحقق تصمیم مهم افزایش سرمایه، عنوان بزرگترین شرکت اتکایی از منظر سرمایه ثبتی به نام بیمه اتکایی ایران‌معین رقم خورد که این امر می‌تواند مزیت‌های متعددی از جمله افزایش ظرفیت نگهداری اتکایی و افزایش پرتفوی سرمایه‌گذاری بر اساس حد نصاب‌های آئین نامه سرمایه گذاری بیمه مرکزی را ایجاد کند.

وی با تاکید بر اینکه برای توسعه کسب و کار این شرکت به ویژه ورود به بازار تکافل اتکایی افزایش سرمایه ضروری بوده افزود: علاوه بر موارد یاد شده، شرکت‌های اتکایی برای پساتحریم و اخذمجوز قبولی اتکایی خارج از کشور به سرمایه قابل قبول نیاز دارند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: