کد خبر: ۳۸۷۹۳۱
۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۹
0
رئیس هیات مدیره بانک ملی ایران در دومین روز از بیست و یکمین همایش بازرسان بانک با بیان تفاوت‌های نظارت در بانکداری سنتی و نوین، اظهار داشت: با تغییراتی که در زمینه نظارت، کنترل و بازرسی در بانکداری نوین صورت گرفته، استفاده از ساختار و شیوه‌های جدید و نوین نظارت بسیار با اهمیت است.

تأکید رئیس هیات مدیره بانک ملی بر بهره گیری از شیوه‌ها و روش‌های نوین نظارت و بازرسی

به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، عباس شفیعی در این همایش که با حضور مدیران ارشد بانک برگزار شد، با تقدیر از تلاش‌ها و نقش موثر بازرسان در اجرای برنامه‌ها و تحقق اهداف بانک، اظهار داشت: شیوه‌های بازرسی به دلیل پیشرفت علم و تکنولوژی نسبت به گذشته بسیار متفاوت شده است و امروز سیستم بازرسی برخط باعث شده، از تخلفات بسیاری پیشگیری شود.

وی در ادامه با تبیین وضعیت کنونی بانک ملی ایران تاکید کرد: نقش و حضور بازرسان بانک به عنوان مربی و مسئول در جهت تحقق اهداف بانک با تشویق، ترغیب، راهنمایی و آگاهی بخشی به همکاران در سراسر کشور موثر است.

شفیعی به همایش بازرسان به عنوان بزرگترین گردهمایی تخصصی در بانک اشاره کرد و گفت: تحولات بسیاری در راه است و نقش بازرسان در این تغییر و تحولات که دستاورد‌های مطلوبی را به دنبال دارد چشمگیر و قابل توجه است. وی به پیشرفت‌هایی که حاصل زحمات بخش بازرسی بانک است اشاره کرد و اظهار داشت: همکاران بخش بازرسی از همکاران سختکوش و با دانشی هستند که همواره باید به دانش و معلومات خود بیافزایند تا موفق عمل کنند.

وی با بیان این که تمامی همکاران در هر شغل و مقامی باید در حفظ و پاسداری از منافع بانک و مشتریان تلاش کنند، افزود: مصمم هستیم با کمک‌های بازرسان و داشتن راهبرد‌ها و اهداف موجود به اعتماد برسیم که رسیدن به اعتماد بی شک به تلاش‌های همکاران نیازمند است.

وی در این همایش افزایش کسب سهم بازار در حوزه‌های مختلف در شبکه بانکی را لازم و ضروری دانست و افزود: برای رسیدن به نتیجه مطلوب انتظار داریم بازرسان با تلاش، یادگیری سازمانی و افزایش اطلاعات خود در جهت راهنمایی همکاران حضور پر رنگی در واحدها، شعب و شرکت‌های تابعه داشته باشند.

رئیس هیات مدیره بانک ملی ایران کار بازرسان را بسیار مهم دانست و ابراز داشت: نظام بازرسی هوشمند و نظام‌مند از ارکان مهم بانک ملی ایران است که موجب تقویت جایگاه بانک می‌شود.

وی با اشاره به این که هدف اصلی بازرسی صیانت از ارزش‌های بانک و نظارت بر اجرای صحیح مقررات و سیاست‌ها است، ادامه داد: ما تا پایان سال گذشته توانستیم بسیاری از مسائل و مشکلات را مدیریت کنیم و به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کنیم و این مهم جز با یکدلی و تلاش جمعی همه همکاران و تلاش بازرسان محقق نمی‌شد.

شفیعی با بیان این که بازرسان چشم بینا و گوش شنوای مدیران ارشد بانک هستند، تاکید کرد: بازرسی بانک با بهره گیری از بازرسان با دانش و آگاهی بالا توانسته است از وقوع بسیاری از جرم‌ها و تخلفات جلوگیری کند و سیاست‌ها و اهداف بانک را جاری سازد.

وی در ادامه افزایش اخلاق حرفه‌ای و بانگری در چگونگی نگارش گزارش بازرسان را با اهمیت دانست و اظهار داشت: درست نویسی، کامل نویسی و جامع نویسی یکی از وظایف و الزمات بازرسی است.

وی در ادامه به جایگاه بازرسی در صنعت بانکداری آینده اشاره کرد و گفت: بازرسان باید با استفاده از شیوه‌ها و روش‌های نوین و مدرن، تحولات و تغییرات عمده‌ای در حوزه بازرسی ایجاد کنند.

گفتنی است، کارگروه‌های تخصصی با عناوین «تخلفات و گزارش نویسی»، «بازرسی غیر حضوری (سیستماتیک) حسابداری، سیبا، سایما و تسهیلات»، «سامانه سماب» و «مباحث ارزی» در دومین روز از بیست و یکمین همایش تخصصی بازرسان بانک ملی ایران تشکیل شد و بازرسان شرکت کننده در این کارگاه‌ها به بحث و تبادل نظر در حوزه‌های مربوطه پرداختند.

در پایان این همایش دو روزه نیز گزارش کارگروه‌ها ارایه و جلسه پرسش و پاسخ با حضور رئیس هیات مدیره بانک ملی ایران برگزار شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: