کد خبر: ۳۸۸۰۴۸
۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰
0
یک کارشناس بورسی، تصویب کاهش ۸۰ درصدی مالیات فروش سهام را اقدامی حمایتی از بازار سرمایه دانست.

مزایای معافیت ۸۰ درصدی مالیات فروش سهام

رئیس جمهور در جلسه ستاد اقتصای دولت، با پیشنهاد کاهش ۸۰ درصدی مالیات فروش سهام موافقت کرد و قرار شد این مورد برای تایید در دستور کار شورای سران سه قوه قرار گیرد، که در نهایت به منظور حمایت از سهامداران، در جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، کاهش ۸۰ درصدی مالیات فروش سهام تصویب شد.

تعدادی از کارشناسان تصویب کاهش ۸۰ درصدی مالیات فروش سهام را ادامه اقدامات حمایتی دولت و سازمان بورس از بازار سرمایه می‌دانند، چون مدتی پیش، دولت برای پشتیبانی از بازار سرمایه بسته حمایتی را ارائه کرد.

فردین آقا بزرگی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگاران، بیان کرد: در سال ۱۴۰۰ وزیر اقتصاد بسته حمایتی ارائه کرد که یکی از موارد آن به کاهش هزینه معاملات اشاره داشت، این طرح در نهایت با عنوان کاهش ۸۰ درصدی مالیات فروش سهام تصویب شد که در حجم انبوه و وسیع معاملات تاثیرگذار است.

این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: در معاملات خرد که میزان خرید و فروش اندک است این معافیت حجم اندکی را شامل می‌شود، اما برای سرمایه گذارانی که گردش معاملاتشان بالا است حجم بیشتری شامل معافیت خواهد شد.

وی تاکید کرد: این معافیت بیشترین اثر خود را بر معاملات بلوک و توافقی در سطح وسیع می‌گذارد، اما در کل کاهش ۸۰ درصدی مالیات فروش سهام، تصمیمِ مناسب و اقدامی حمایتی محسوب می‌شود، هر چند که این تصمیم در مقایسه با تعیین نرخ خوراک صنایع برای بازار سرمایه اثر کمتری دارد.

تعدادی دیگر از کارشناس‌ها معتقدند که کاهش ۸۰ درصدی مالیات فروش سهام برای بازار سرمایه خبری بار مثبت است و شاید بتواند مشکل کمبود نقدینگی بازار را حل کند.

برچسب ها: سهام ، مالیات ، فروش ، بازار ، سرمایه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: