کد خبر: ۳۸۸۰۶۸
۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۰
0
بانک تجارت به منظور ایفای نقش مسئولیت اجتماعی خود و حمایت از جوانان برای تشکیل خانواده، ۸۹ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه پرداخت کرده تا نقش ویژه‌ای در حمایت از جوانان برای تشکیل خانواده ایفا کند.

حمایت بانک تجارت از نهاد مقدس خانواده با پرداخت وام ازدواج

به نقل از آرمان ملی آنلاین – وام ازدواج و همچنین تسهیلات مربوط به خرید جهیزیه و مایحتاج اولیه زندگی مشترک، یکی از مهم‌ترین و شیرین‌ترین وام‌هایی است که زوج‌های جوان برای آغاز زندگی مشترک دریافت می‌کنند تا به وسیله آن بتوانند بخشی از هزینه‌های ازدواج و تشکیل خانواده را تامین کنند. وام ازدواج به عبارت دیگر تنها برنامه دولت‌ها برای حمایت از ازدواج جوانان و اجرای بند یک اصل ۴۳ قانون اساسی مبنی بر تامین نیاز‌های اساسی مردم ازجمله امکانات لازم برای تشکیل خانواده ازسوی زوج‌های جوان است.


لازمه پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای در هر کشور در حوزه ازدواج و جمعیت، مشارکت کلیه ارکان اقتصادی آن کشور است و بنابراین ارائه تسهیلات به زوج‌های جوان بدون همکاری بخش‌های مهمی مثل بانک‌ها امکان پذیر نخواهد بود.


چنین شد که بانک‌ها به عنوان مهم‌ترین حلقه تامین مالی، به ارائه تسهیلات به زوج‌های جوان در قالب وام ازدواج و همچنین در وهله بعد، تسهیلات مربوط به خرید جهیزیه و مایحتاج روی آوردند.

پرداخت ۸۹ هزار فقره وام ازدواج در بانک تجارت
ترویج سنت حسنه ازدواج و کمک به جوانان از مهم‌ترین سیاست‌های اعتباری بانک تجارت بوده که بر همین اساس بانک تجارت از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه ۸۹ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کرده است.
بر اساس اعلام روابط عمومی این بانک، شعب بانک تجارت در اولین ماه پاییز امسال به ۱۱ هزار و ۴۷۲ زوج جوان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کرده‌اند. همچنین در مهرماه امسال ۲۵ هزار و ۳۲۰ زوج برای دریافت تسهیلات از این بانک تشکیل پرونده داده‌اند که پس از تکمیل مدارک و معرفی ضامنین، تسهیلات خود را دریافت خواهند کرد.
همچنین بنا براین گزارش، در مهرماه امسال مجموع تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت شده بانک تجارت به ۸۹۲۰۱ فقره و در بخش تسهیلات قرض‌الحسنه فرزندآوری به ۵۷۰۱۳ فقره رسیده است.
مقایسه آمار پرداخت وام ازدواج ازسوی بانک تجارت در سال جاری گویای رشد ارائه تسهیلات ازدواج به زوج‌های جوان است. این بانک سال گذشته به بیش از ۱۰۶ هزار زوج تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کرده بود. این در حالی است که با توجه به آماری که از پرداخت وام ازدواج توسط این بانک در سال جاری تا پایان مهرماه ارائه شده، تعداد وام‌های ازدواج پرداختی در بانک تجارت در سال ۱۴۰۱ از سال گذشته فراتر خواهد رفت.

اعطای وام ۳۰۰ میلیون ریالی به زوج‌های جوان برای خرید جهیزیه
بانک تجارت با هدف تسهیل امر مقدس ازدواج و ارائه تسهیلات به زوج‌های جوان جهت تامین جهیزیه و مایحتاج زندگی طرح «زوج مهر» را اجرا کرده است. در قالب این طرح، زوج‌های جوانی که وام ازدواج خود را از بانک تجارت دریافت می‌کنند، می‌توانند وام ۳۰۰ میلیون ریالی برای تامین جهیزیه و مایحتاج اولیه زندگی را نیز از بانک تجارت دریافت کنند.
در این طرح گیرندگان وام ازدواج از بانک تجارت می‌توانند با خرید لوازم خانگی از فروشندگان طرف قرارداد بانک (گروه انتخاب الکترونیک، گروه لوازم خانگی پاکشوما و مجموعه آقای فرش) جمعا به میزان چهارصد و پنجاه میلیون ریال علاوه بر دریافت وام قرض الحسنه ازدواج از تسهیلات مرابحه به مبلغ سیصد میلیون ریال بهره‌مند شوند.
مبلغ تسهیلات مرابحه بانک تجارت ۳۰۰ میلیون ریال با مدت بازپرداخت ۳۶ ماهه و نرخ سود ۱۵ درصد است. متقاضیان دریافت وام قرض‌الحسنه ازدواج و تسهیلات طرح زوج مهر می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی بانک تجارت به نشانی www.tejaratbank.ir از شرایط دریافت تسهیلات مذکور مطلع شوند.

افتتاح سامانه تسهیلات غیرحضوری ازدواج در بانک تجارت
همچنین بانک تجارت با هدف تسهیل در دریافت وام ازدواج برای زوج‌های جوان، اقدام به راه اندازی سامانه دریافت غیرحضوری تسهیلات ازدواج کرد.
مدیرعامل بانک تجارت در مراسم رونمایی از سامانه ثبت نام و دریافت غیرحضوری تسهیلات ازدواج این بانک با تاکید بر حمایت بیشتر از جوانان و رفع نیاز‌های آنها، گفت: بانک تجارت با راه‌اندازی سامانه دریافت غیرحضوری وام ازدواج و در آینده‌ای نزدیک سایر تسهیلات خرد، دغدغه مشتریان برای مراجعات پرتکرار به شعب را برطرف می‌کند.
دکتر هادی اخلاقی فیض آثار با اشاره به مزیت‌های راه اندازی سامانه تسهیلات غیرحضوری ازدواج در بانک تجارت گفت: با توجه به پیشرفت‌های تکنولوژیک و امکانات موجود در احراز هویت و ارسال و دریافت الکترونیک اسناد، راه اندازی سامانه غیرحضوری تسهیلات ازدواج در بانک تجارت در دستور کار قرار گرفت تا با راه‌اندازی این سامانه در بستر اپلیکیشن «باجت» این بانک، اطمینان بیشتری نسبت به تخصیص بهینه منابع قرض‌الحسنه بانک در راستای رفع مشکلات جوانان ایجاد شود و خدمت‌رسانی به مشتریان با کیفیت مطلوب‌تری صورت گیرد. همچنین می‌توان محصولات و خدمات جدید را نیز در بستر این سامانه عرضه کرد.
به گزارش آرمان ملی آنلاین،  مدیرعامل بانک تجارت افزود: به طور قطع به یقین، همکاران شعب و مناطق تلاش می‌کنند در راستای همراهی با سیاست‌های کلان اقتصادی کشور و اجرای طرح غیرحضوری تسهیلات ازدواج، ضمن رعایت دستورالعمل‌ها و قوانین مربوطه، نهایت همکاری را با متقاضیان وام ازدواج داشته باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: