April 2024 22 / دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۳۸۹۶۳۰
۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۴:۰۰
0
در احکامی جداگانه علیرضا زراسفندی به عنوان مدیرکل پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم و امید رضایی‌فر به عنوان مدیرکل سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و توسعه فناوری منصوب شدند.

دو مدیرکل ستادی حوزه معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم منصوب شدند

در حکم انتصاب دکتر امید رضایی‌فر بر «بسترسازی برای ارتقاء شاخص‌های اشتغال‌زایی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با حمایت از فعالیت‌های شرکت‌های نوآفرین، استارتاپ‌ها و شرکت‌های کوچک و متوسط، و بسترسازی برای تعامل و همکاری حداکثری فیمابین دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها با عناصر زیست‌بوم نوآوری و فناوری» تاکید شده است.

دکتر علی خیرالدین پیشنهاد قوانین و اجرای سیاست‌های تشویقی برای ورود اساتید و دانشجویان به نظام نوآوری را از جمله وظایف دفتر سیاستگذاری، برنامه ریزی و توسعه فناوری دانسته و بر بازنگری آیین نامه ارتقاء در حوزه نوآوری و فناوری و طراحی ساز و کار‌های لازم جهت جذب و نگهداشت نیروی انسانی متخصص و خبره و کارآمد در ارکان نظام نوآوری و فناوری تأکید کرده است.

گفتنی است؛ معاون وزیر علوم در نامه‌ای جداگانه از خدمات و تلاش‌های دکتر بهنام طالبی سرپرست دفتر سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و توسعه فناوری در مدت تصدی این مسئولیت تشکر و وی را به عنوان مشاور این معاونت منصوب کرد.

همچنین معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم در حکم انتصاب مدیرکل دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری بر مواردی از قبیل پشتیبانی امور مرتبط با واحد‌های نوآور، فناور و دانش‌بنیان و نهاد‌های زیست‌بوم نوآوری با ارزیابی یا بازنگری و تسهیل فرآیند‌های مرتبط و پشتیبانی از رشد و توسعه نظام تامین‌مالی و افزایش مشارکت در فرآیند‌های تولید و تجاری‌سازی محصولات مبتنی بر فناوری و نوآوری تاکید کرده است.

شایان ذکر است دکتر امید رضایی فر، پیش از این به عنوان مدیرکل دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری بود.

دکتر علیرضا زراسفندی نیز که عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز با مرتبه استادی است، پیش از این به عنوان مشاور امور بین‌الملل معاونت فناوری و نوآوری، بود و ریاست بنیاد نخبگان استان خوزستان و تهران، مدیر مرکز تحقیقات منطقه‌ای ریزگرد‌ها را در کارنامه اجرایی خود دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: