April 2024 25 / پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۳۸۹۶۸۹
۲۹ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۰
0
اتحادیه کارگری وِردی آلمان از کارکنان مراکز توزیع آمازون در سراسر این کشور خواست در فصل تعطیلات دست به اعتصاب بزنند تا این شرکت آمریکایی را وادار کنند با دستمزد بالاتر موافقت کند.

مراکز توزیع آمازون در آلمان و درخواست اعتصاب

اتحادیه وِردی اعلام کرد زمان و مکان اعتصاب‌های انفرادی از قبل اعلام نخواهد شد تا مدیریت آمازون نتواند برای توقف کار آماده شود.

آمازون که بزرگترین فروشنده آنلاین جهان است، تنش‌های فزاینده با کارکنانش پیدا کرده که نسبت به سیاست‌های کاری غیرمنصفانه، اعتراض دارند.

آلمان، بزرگترین بازار آمازون پس از آمریکاست و وِردی، از سال ۲۰۱۳ در اعتراض بر سر دستمزد اندک و شرایط کاری نامطلوب، اعتصاب‌هایی را در پایگاه‌های آلمانی آمازون سازماندهی کرده است. این اتحادیه در واکنش به افزایش دستمزد که پایینتر از تورم است، از کارکنان هفت مرکز توزیع آلمانی آمازون دعوت کرده است دست از کار بکشند.

آمازون می‌گوید به کارمندانش حقوق خوبی پرداخت کرده و مزایا و فرصت‌های آموزش برای آن‌ها فراهم می‌کند. دستمزد پایه، ساعتی ۱۳ یورو شامل پاداش است و میانگین حقوق پس از دو سال، به بیش از ۳۵ هزار یورو در سال می‌رسد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اتحادیه وِردی از کارکنان آمازون در بادهرسفلد، دورتموند، گرابن، کوبلنز، لایپزیک، راینبرگ و ورنه خواست به اعتصاب‌ها ملحق شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: