کد خبر: ۳۸۹۷۳۷
۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
0
رئیس شورای اطلاع رسانی دولت گفت: اتفاقات اخیر جامعه را نگاه می‌کنید، می‌بینید با جنگ جهانی رسانه‌ای طرف هستید.

جنگ جهانی رسانه‌ای به راه افتاده است

سپهر خلجی، رئیس شورای اطلاع رسانی دولت در نشست تخصصی مدیران روابط عمومی‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره نحوه عملکرد رسانه‌های معاند و تاثیر آن‌ها بر افکار عمومی گفت: دولت بزرگترین تولیدکننده خبر در جریان رسانه‌ای کشور است. یعنی اگر تصور کنید که دولت را از فرایند تولید اطلاعات و پیام حذف کنیم، چیزی در گردش اطلاعات باقی نمی‌ماند.

خلجی ادامه داد: مهمترین وظیفه ما در عرصه اطلاع‌رسانی تمرکز به نقاط امید است تا به تولید قدرت بپردازیم. برای دستیابی به این هدف باید همه ظرفیت‌ها را به میدان بیاوریم و هم‌افزایی انجام دهیم. به نظر من با جنگ جهانی رسانه‌ای مواجه هستیم. یعنی وقتی شما به صحنه رسانه‌ای نگاه می‌کنید، می‌بینید در ۸۰ روز جنگ جهانی به راه انداخته بودند. جنگی که یک طرف آن مردم و طرف دیگر آن انواع رسانه‌ها بود.

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت با بیان اینکه اگرچه همین اتفاقات اخیر مسئله اجتماعی و ابعاد امنیتی داشت، ولی پیشران این جریان، رسانه بود، افزود: این رسانه بود که به دست به جریان‌سازی و دستکاری ادراک می‌زد. البته سویه‌های اقتصادی، اجتماعی و اقتصادی هم وجود داشت، ولی کاملاً جنگ جهانی رسانه‌ای بود. چراکه مقامات کشور‌های اروپایی و امریکا تمرکزشان را بر روی اینترنت بدون محدودیت می‌گذارند. پیداست که پایه این جنگ با رسانه پیش می‌رود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: