میزان تسهیلات پرداختی درهشت ماهه ابتدایی ۱۴۰۱
کد خبر: ۳۹۰۰۰۲
۰۵ دی ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۰
0
در هشت ماهه اول امسال، ۱۱ هزار و ۱۷۹ فقره وام بانکی مجموعا به مبلغ بیش از ۸۹۷ هزار میلیارد ریال به شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخت شده است.

شناسایی سهم دانش‌بنیان‌ها از وام بانکی

در طول هشت ماه سال ۱۴۰۱ به ۱۷۰۰ شرکت دانش‌بنیان در قالب ۱۱ هزار و ۱۷۹ فقره تسهیلات، معادل ۸۹۷.۱ هزار میلیارد ریال پرداخت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲۲.۶ درصد افزایش داشته است.

براساس اعلام روابط عمومی بانک مرکزی، اهم نکات مرتبط با وضعیت تسهیلات اعطایی به شرکت‌های دانش‌بنیان در پایان آبان ۱۴۰۱ به شرح زیر است:

مانده تسهیلات پرداختی به شرکت‌های دانش‌بنیان در پایان آبان ۱۴۰۱

مانده کل تسهیلات اعطایی از طرف ۳۰ بانک به شرکت‌های دانش بنیان در پایان آبان ۱۴۰۱، معادل ۱۰۴۶.۶ هزار میلیارد ریال است که نسبت به آبان ۱۴۰۰ معادل ۶۸.۵ درصد افزایش داشته است. بیشترین مانده کل به بانک‌های ملت (۱۶۱.۸ هزار میلیارد ریال)، تجارت (۱۵۲ هزار میلیارد ریال) و اقتصاد نوین (۱۰۴.۳ هزار میلیارد ریال) تعلق دارد.

همچنین به دلیل ارزیابی ماهانه شرکت‌های دانش‌بنیان توسط کارگروه مربوطه در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعدادی از شرکت‌های جدید به فهرست شرکت‌های دانش‌بنیان افزوده شده و برخی نیز حذف می‌شوند؛ لذا بخشی از تغییرات در مانده تسهیلات پرداختی به دلیل فوق است.

با توجه به اینکه برخی از شرکت‌های عادی پس از اخذ شرایط لازم توسط کارگروه مربوطه در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان شرکت دانش‌بنیان پذیرفته می‌شوند، ممکن است بخشی از مانده مطالبات شرکت‌های دانش‌بنیان فعلی مربوط به زمانی باشد که شرکت، دانش‌بنیان نبوده است.

در طول هشت ماهه ۱۴۰۱ به ۱۷۰۰ شرکت دانش بنیان (در قالب ۱۱ هزار و ۱۷۹ فقره تسهیلات) معادل ۸۹۷.۱ هزار میلیارد ریال پرداخت شد که نسبت به هشت ماهه ۱۴۰۰ معادل ۱۲۲.۶ درصد افزایش داشته است.
بیشترین تسهیلات طی هشت ماهه ۱۴۰۱ از سوی بانک‌های ملت به مبلغ ۱۶۳.۸ هزار میلیارد ریال، تجارت به مبلغ ۱۳۷.۷ هزار میلیارد ریال و صادرات به مبلغ ۸۱.۱ هزار میلیارد ریال پرداخت شده است.

میزان تسهیلات پرداختی در آبان ۱۴۰۱

در آبان ۱۴۰۱ به ۵۹۷ شرکت دانش‌بنیان (در قالب هزار و ۴۸۲ فقره تسهیلات) معادل ۱۰۹.۱ هزار میلیارد ریال پرداخت شد که نسبت به آبان ۱۴۰۰ معادل ۸۳.۴ درصد افزایش داشته است.

بیشترین تسهیلات طی آبان ۱۴۰۱ از سوی بانک‌های ملت به مبلغ ۲۰.۷ هزار میلیارد ریال، تجارت به مبلغ ۱۶.۹ هزار میلیارد ریال و ملی به مبلغ ۱۳.۳ هزار میلیارد ریال پرداخت شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: