بررسی تغییرات قیمت ۵ خودرو در پاییز ۱۴۰۱
کد خبر: ۳۹۰۱۶۱
۰۸ دی ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
0
بازار خودرو در پاییز رکود عجیب رشد قیمت را تجربه کرد، بطوریکه در این ۹۰ روز برخی از خودرو‌ها رشدی ۴۳۰ میلیون تومانی داشتند.

جهش ۴۳۰ میلیونی قیمت هایما S۷ پلاس طی ۹۰ روز

استارت رشد قیمت خودرو از ۹۰ روزگذشته زده شد، بطوریکه در این مدت به دفعات شاهد جهش قیمت در بازار بودیم.

جهشی که در برخی از روز‌ها به ۱۰۰ میلیون تومان هم رسید و این نوسان موجب شد تا فعالان بازار خودرو تغییر قیمت را له جابجا شدن ارقام در بازار نسبت دهند و بر این نکته تاکید کنند که جابجایی تنها به فاصله گرفتن خریداران منجر می‌شود.

تفاوت ۴۳۰ میلیونی قیمت هایما S۷ پلاس در ابتدا و انتهای پاییز

براساس ارزیابی بازار در میان پرطرفدار‌های بازار در ۹۰ روز گذشته «هایما S۷ پلاس» در بازار رشدی ۴۳۰ میلیون تومانی داشته است. در اولین روز‌های مهرماه این خودرو در بازار ۷۷۰ میلیون تومان در بازار معامله می‌شد، اما در آخرین روز آذر پاییز قیمت آن به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون رسید تا این خودرو در کنار خودرو‌های میلیاردی قرار گیرد.

تارا در لیست خودرو‌های نیم میلیاردی

«تارا دنده‌ای» دومین خودرو است که در این مدت رشدی ۲۳۷ میلیون تومانی را تجربه کرد و قیمت آن به ۵۸۸ میلیون تومان رسید و در میان خودرو‌های نیم میلیاردی قرار گرفت.

دنا و شاهین می‌تازند

ارزیابی‌ها نشان دهنده آن است که در این مدت خانواده دنا هم از کورس رشد قیمت جانماندند و رشد قیمت ۲۱۴ و ۲۷۲ میلیونی را تجربه کردند. براین اساس قیمت «دنامعمولی» با افزایش ۲۱۴ میلیونی در پایان پاییز به ۵۴۲ میلیون تومان رسید.

«دناپلاس» یکی دیگر از خودرو‌هایی است که در این مدت رشد قیمت ۲۷۲ میلیونی را تجربه کرد و در آخرین روز پاییز قیمت آن به ۶۹۲ میلیون رسید.

اما در میان پرطرفداران خودور‌های داخلی «شاهین» هم در مدت زمان مورد ارزیابی رشد ۱۲۴ میلیون تومانی داشت و قیمت آن در آخرین روز پاییز به ۵۰۲ میلیون تومان رسید.

برچسب ها: خودرو ، هایما ، بازار ، دنا ، تارا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: