کد خبر: ۳۹۰۵۶۵
۱۵ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
0
همزمان با فراگیری ابعاد دیجیتالی بیمه در سراسر جهان و تلاقی آن با اشکال بیمه‌های اسلامی، کتاب «تکافل و قرارداد‌های هوشمند در صنعت بیمه» تالیف نیما نوراللهی مدیرعامل، سعید ابراهیم‌زاده مشاور مدیرعامل در امور حقوقی و فرزانه سلیمانی مدیر ریسک و اکچوئری بیمه تجارت‌نو منتشر شد.

بیمه تجارت‌نو کتاب «تکافل و قرارداد‌های هوشمند» را روانه بازار کتاب کرد

این کتاب که به ابعاد گوناگون تحول دیجیتال صنعت بیمه از منظر حقوقی پرداخته است، دربرگیرنده پیش‌گفتاری از مجید بهزادپور، رئیس‌کل بیمه مرکزی است که در آن به اهمیت استفاده از هوش مصنوعی و ظرفیت‌های تکنولوژی‌های نوین پرداخته است.

بهزادپور در بخشی از این مقدمه نوشته است: «شکوفایی و پیشرفت این صنعت در گرو همگامی و هم‌افزایی با متد‌های جدید و تکنولوژی‌های روز دنیاست. مصرف‌کنندگان نسل زد Z Generation به دنبال محصولات نوین همراه با تحولات ساختارشکن هستند. از طرفی در جوامعی که نظام و ساختار دینی – مذهبی حاکم است، نباید با هدف همگامی و همسویی با تغییرات تکنولوژیک و شعار جهانی شدن، پذیرش تحولات و انقلابات دیجیتالی در تعارض و تضاد با اصول شرعی و اعتقادی افراد آن جامعه قرار گیرد.»

آنچه همواره در نگارش این کتاب مد نظر مولفان قرار داشته پوشش حداکثری مباحثی است که در طی فرآیند دیجیتالی شدن زیرساخت‌های بیمه در چهارچوب اصول شریعت اسلامی محل ابهام خواهند بود.

حقوق دیجیتال، حمایت از مصرف‌کنندگان حقوق دیجیتال، اصول و ماهیت قرارداد‌های تکافل و اصول حاکم بر آن و مبانی فقهی حاکم از جمله مباحثی است که در این کتاب مطرح شده است.

اگرچه مدت زمان زیادی از ورود تکنولوژی به صنعت بیمه نگذشته است، اما استقبال فراگیر از این هم‌گرایی سبب شده شرکت‌های بیمه‌گر همواره به دنبال بهره‌وری حداکثری از مزیت‌های متعدد فناوری‌های روز باشند. در همین راستا، بیمه تجارت‌نو در تلاش است با تعمیق دانش پیرامون تحولات دیجیتال در صنعت بیمه و ارتقای نگاه تخصصی به این صنعت، گام موثر و ماندگاری را در جهت توسعه زیرساخت‌های صنعت بیمه همگام با ظرفیت‌های تکنولوژیک بردارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: