معاون اقتصادی و مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد؛
کد خبر: ۳۹۱۶۰۹
۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰
0
معاون اقتصادی و مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم از احداث اولین پارک پتروشیمی مناطق آزاد کشور در قشم خبر داد و گفت: با تسهیل فرآیند سرمایه گذاری و ایجاد تنوع در شیوه‌های تامین مالی، در حال برنامه ریزی برای افزایش سرمایه گذاری در پروژه‌های حوزه نفت و انرژی جزیره قشم هستیم.

احداث اولین پارک پتروشیمی مناطق آزاد در جزیره قشم+ (فیلم)

مختار گرشاسبی معاونت اقتصادی و مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم در گفت و گو با پول نیوز اظهار کرد:منطقه آزاد قشم دارای موقعیت استراتژیک است که این ظرفیت ها بصورت بالقوه است و باید تبدیل به بالفعل شود.

 

وی ادامه داد: یکی از ظرفیت های این جزیره در حوزه نفت و گاز و انرژی است که با سیاست گذاری هایی که انجام شده است تشکیل یک هاب یا پارک نفت و گاز انرژی را با وسعت 2600 هکتار در منطقه سرخس طراحی و جانمایی شده است.

 

گرشاسبی اظهار کرد: با تسهیل فرآیند سرمایه گذاری و ایجاد تنوع در شیوه‌های تامین مالی، در حال برنامه ریزی برای افزایش سرمایه گذاری در پروژه‌های حوزه نفت و انرژی این جزیره هستیم.


وی ادامه داد:در این پارک در واقع 6پتروشیمی پایین دستی دیده شده است و یک پالایشگاه نفت و همچنین یک پالایشگاه گاز با حدودا ظرفیت 16 میلیون تن محصولات پتروشیمی و همچنین ظرفیت 8هزار شغل جدید و با محوریت صادرات دیده شده است. یکی از اقداماتی که چندین سال است که کشور از آن غافل بوده بحث بانکرینگ سوخت بوده است که اکنون در دوماه اخیر اجرایی شده است فعال کردن صنعت بانکرینگ در جزیره به صورت جدی از سوی سازمان منطقه آزاد دنبال شد تا علاوه بر تبدیل قشم به هاب بانکرینگ سوخت هستیم.


معاون اقتصادی و مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم با تاکید بر ضرورت تولید و صادرات محصولات دارای ارزش افزوده در زنجیره محصولات پتروشیمی و نفتی، از برنامه ریزی برای احداث نخستین پارک پتروشیمی مناطق آزاد کشور در جزیره قشم خبر داد.


گرشاسبی در پایان خاطرنشان کرد: منطقه آزاد قشم مزیت ها و ظرفیت های بسیار خوبی برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: