March 2023 27 / دوشنبه ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
کد خبر: ۳۹۲۹۸۰
۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۰
0
رئیس کل سازمان خصوصی سازی تسری قواعد و قوانین سرزمین اصلی به مناطق آزاد را از چالش‌ها و مشکلات این مناطق عنوان کرد و بر اجرای ماده ۶۵ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور در مناطق آزاد تاکید داشت.

تاکید بر اجرای کامل ماده ۶۵ قانون احکام دائمی برنامه توسعه کشور

حسین قربانزاده رئیس کل سازمان خصوصی سازی در سمینار یک روزه الزامات توسعه مناطق آزاد در برنامه هفتم توسعه کشور که روز پنجشنبه ۲۷ بهمن در سالن رازی مرکز همایش‌های بین المللی کیش برگزار شد؛ ضمن تاکید بر اجرای ماده ۶۵ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور در مناطق آزاد، گفت: اجرای قانون تکلیف است و این قانون خیلی از چالش‌ها و مشکلات مدیریتی در مناطق آزاد را رفع می‌کند و به نوبه آن سبب توسعه و رونق بیش از پیش این مناطق می‌شود.

وی به بند الف ماده ۱۱۲ قانون برنامه پنجم تاکید کرد و اظهار داشت: مدیران سازمان‌های مناطق آزاد به نمایندگی از طرف دولت، بالاترین مقام منطقه محسوب می‌شوند و کلیه وظایف، اختیارات و مسؤولیت‌های دستگاه‌های اجرائی دولتی مستقر در این مناطق به استثناء نهاد‌های دفاعی و امنیتی بر عهده آنان است و سازمان‌های مناطق آزاد براساس قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و اصلاحات بعدی آن و قانون کار اداره می‌شوند.

رییس کل سازمان خصوصی سازی تعدد مراکز و مراجع تصمیم گیر در مناطق آزاد را از دیگر چالش‌ها و مشکلات مناطق آزاد برشمرد و تاکید کرد: تا زمانی که برخی مراجعی که در مناطق آزاد، خودشان را نه تنها تصمیم گیر بلکه فصل الختام و فصل الخطاب منطقه می‌دانند؛ نمی‌توانیم توقع داشته باشیم که مناطق آزاد به عنوان دروازه صادرات مطرح شوند.

وی از واگذاری قطعی شرکت هواپیمایی کیش به بخش خصوصی ­خبر داد و آن را به سود جزیره کیش دانست و تاکید کرد: در جلسات مشورتی مختلف با ذینفعان قرار بر این شد تا نحوه واگذاری، هم گسترش مالکیت عموم را در پی داشته باشد و هم در قالب یک شرکت سهامی، سرمایه گذاران، کیشوندان و ذینفعان نیز در ورود مسافر به کیش، منتفع شوند.

وی با انتقاد از واگذاری شرکت آب و برق کیش به بخش خصوصی گفت: از آنجایی که تأمین، توزیع و نظارت شایسته منابع آب و برق از وظایف حاکمیتی است از این رو واگذاری شرکت آب و برق اشتباه بوده است و باید این مهم را بپذیریم.

حسین قربانزاده در بخش دیگری از سخنان خود، افزود: مهمترین قدرت دولت‌ها زمین، ملک، دارایی مالی و شرکت نیست بلکه مهمترین قدرت دولت‌ها سیاست گذاری اقتصادی است که منجر به شکل دهی رفتار فعالان اقتصادی و به نوبه آن بهره مندی سرزمین اصلی و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی می‌شود.

وی ادامه داد: امیدوارم که این قاعده گذاری که بزرگ‌ترین سرمایه حاکمیت هست با اصلاح حکمرانی، مسیر صحیح تری پیدا کند و در این میان سازمان خصوصی سازی تلاش می‌کند که این اتفاق سرآغاز حرکت‌های مثمر ثمر باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: