کد خبر: ۳۹۳۷۲۷
۱۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵
0
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با سفر به استان مرکزی از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان بازدید می‌کند.

دهقانی فیروزآبادی:مصوبات حوزه دانش‌بنیان سفر ریاست‌جمهوری به مرکزی پیگیری می‌شود

روح الله دهقانی فیروزآبادی ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ در بدو ورود به استان مرکزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هدف اصلی از این سفر پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان مرکزی در ۳۱ تیر ۱۴۰۱ در حوزه دانش بنیان است.

وی افزود: در این سفر برنامه افتتاح خط تولید ماده اولیه داروی استامینوفن به عنوان یک دستاورد دانش بنیان در راستای زنجیره ارزش و ایجاد ارزش در طبقات پایین‌تر زنجیره ارزش در شازند نیز افتتاح می‌شود.

او با بیان این که تکامل زنجیره ارزش در حوزه سلامت را در دستور کار داریم، عنوان کرد: با حمایت از حلقه‌های پایین دستی زنجیره ارزش به کمک دانش‌بنیان‌ها، ضمن ایجاد اشتغال و خلق ارزش افزوده واقعی، توسعه پایدار را شاهد خواهیم بود و بر همین اساس، پیوند شرکت‌های دانش‌بنیان به بالادست زنجیره ارزش سلامت را مورد حمایت قرار می‌دهیم.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری، با حضور در یک شرکت دانش بنیان، کارخانه پاراآمینوفنول را در این مجموعه دانش بنیان افتتاح خواهد کرد. این کارخانه با استفاده از فناوری بومی، ماده موثره اولیه را برای تولید داروی استامینوفن تولید می‌کند و ضمن خودکفایی کشور در این زمینه، صرفه جویی ارزی را به ارمغان خواهد آورد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری همچنین با حضور در پارک علم و فناوری استان مرکزی، پارک فناوری دانش آموزی را افتتاح می‌کند و از نمایشگاه دستاورد‌های دانش‌بنیان و نوآورانه مستقر در پارک بازدید می‌کند. گفتگو با فعالان فناور و نوآوران مستقر در این استان از دیگر برنامه‌های دهقانی در سفر یک روزه به استان مرکزی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: