کد خبر: ۳۹۶۸۳۳
۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۰
0
شاخص کل بورس با رشد ۱۲ هزار و ۲۹۲ واحدی در تراز ۲ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۷۹۹ واحدی ایستاد.

رشد بیش از ۱۲ هزار واحدی شاخص کل بورس

سه شنبه (۲ خرداد) در ابتدای بازار شاخص کل بورس با رشد ۳ هزار و ۴۸۰ واحدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۳۲۱ هزار و ۹۸۷ واحدی قرار گرفت. در انتهای بازار شاخص کل بورس با رشد ۱۲ هزار و ۲۹۲ واحدی در تراز ۲ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۷۹۹ واحدی ایستاد.

 

ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم ۷ هزار و ۶۲۸ میلیارد تومان رسید. «اخابر»، «فملی» و «فولاد» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «وبملت»، «ثشاهد» و «خگستر» سه نماد پر تراکنش بودند. شاخص کل هم وزن با رشد ۱۴ هزار و ۲۸۸ واحدی روی پله ۷۹۱ هزار و ۱۴۲ واحدی قرار گرفت.


همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد ۱۱ هزار و ۱۶۰ میلیارد سهم به ارزش ۷ هزار و ۶۲۸ هزارمیلیارد تومان رسید. شاخص فرابورس هم با رشد ۲۱ واحدی روی پله ۲۸ هزار و ۹۳۸ واحدی ایستاد.


برترین گروه صنعتی بورس

امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ هزار و ۴۸۰ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین «بانک ها» و «فلزات اساسی» در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.


بیشترین افزایش و کاهش قیمت در بورس

سهام شرکت‌های خکمک، خمحرکه، شسینا بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های خنصیر، فمراد و ونفت بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.


افزایش و کاهش قیمت در فرابورس

سهام شرکت‌های زملارد، چخزر و فرابورس بیشترین افزایش قیمت و سهام ثالوند، فرود و شاروم بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.

برترین عرضه و تقاضا در بورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های سپر، افران و همای بیشترین عرضه فروش را نماد‌های همای، یاقوت و فیروزا در بورس ایران داشتند.

برترین عرضه و تقاضا در فرابورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های زفجر، آوند و اعتماد بیشترین عرضه فروش را نماد‌های اعتماد، آوند و اعتماد در فرابورس ایران داشتند.

بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس و فرابورس

نماد‌های شپنا ۲، دارایکم و افران بیشترین ارزش معامله و نماد‌ها شپنا ۲، وبملت و شستا بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

اراد ۱۲۷۴، اراد ۱۰۶۴، اراد ۹۰۴ بیشترین ارزش معامله و نماد‌های دی، کرمان و خاور بیشترین حجم معامله را در فرابورس تهران تجربه کردند.

بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی نشان می‌دهد، امروز هم حقیقی‌ها مانند روز گذشته ورود حداقلی به بازار سهام داشتند. به نحوی که شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان بورس امروز، خبر از ورود ۲۳۰ میلیارد تومانی پول به بورس می‌دهد.

همان‌طور که در گزارش معاملات بورس روز گذشته گفته شد، بازار سهام برای ادامه روند صعودی و بازگشت به قله دو میلیون و ۵۰۰ هزار واحدی نیازمند افزایش ارزش معاملات و ورود پول حقیقی است.


چرا که ارزش معاملات پایین و ورود اندک پول حقیقی- آن‌طور که این روز‌ها شاهد آن هستیم- نمی‌تواند روند صعودی قدرتمند جدیدی را شکل دهد؛ به نظر می‌رسد تا زمانی‌که ارزش معاملات خرد کمتر از ۱۵ همت و ورود پول حقیقی کمتر از هزار میلیارد تومان باشد، تنها همین رشد‌های خفیف برای بورس رقم خواهد خورد.

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز بازار، سه سهم وبملت، ثشهاد و دی بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های دی، وبملت و شستا به ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

خکمک با افزایش ۱۶.۵ درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، خنصیر نیز با افت ۶.۹۹ درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های خپوش، ثبهساز و انرژی۳ تعلق گرفت. همچنین سهم‌های سصفها، میدکو و های‌وب نیز در جریان معاملات امروز ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلتر‌های بورسی نشان می‌دهند که نماد‌های سپید، شبندر و تبرک خروج پول هوشمند داشتند.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های دفرا، وملی و نمرینو رقم خورد. همچنین فاذر در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد سغدیر بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: