کد خبر: ۳۹۶۸۴۹
۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۴:۲۶
0
کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به یک دلیل به رفتار ریکاردو ساپینتو در دربی ۱۰۰ ورود نکرد.

چرا کمیته انضباطی به الفاظ ساپینتو علیه داوران در دربی رسیدگی نکرد؟

دربی ۱۰۰ در حالی ۳ اردیبهشت‌ماه با برتری یک بر صفر پرسپولیس به پایان رسید که حاشیه‌ها و جنجال‌های این مسابقه مطابق انتظار پای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال را به اتفاقات این بازی باز کرد.

حرکات علیرضا بیرانوند پس از بازی، صحبت‌های قایدی در میکسدزون ورزشگاه، پرتاب اشیاء از سوی هواداران، درگیری سیدحسین حسینی و مهدی عبدی با مأموران یگان ویژه و در نهایت الفاظ زشت به کار رفته از سوی ساپینتو خطاب به داوران از جمله حاشیه‌ها و اتفاقات این بازی حساس بود، اما کمیته انضباطی در رأی خود درباره دربی ۱۰۰ تنها به محرومیت تعلیقی بیرانوند و قایدی و همچنین جریمه نقدی سرخابی‌ها بسنده کرد.

این رأی باعث شد ابهاماتی درباره چرایی عدم رسیدگی کمیته انضباطی به رفتار ساپینتو به وجود آید. پیگیری‌های تسنیم در این باره نشان می‌دهد، هیچ شکایت رسمی از سوی کمیته داوران علیه سرمربی استقلال در کمیته انضباطی مطرح نشده و به همین دلیل کمیته انضباطی به این موضوع ورود نکرده است. هر چند برخی کارشناسان بر این باور هستند که کمیته انضباطی می‌تواند از روی تصاویر تلویزیونی موارد را بررسی کرده و حکم دهد، اما ظاهراً اعضای این کمیته معتقدند برای رسیدگی به ماده ۷۱ آیین‌نامه انضباطی باید شکایت رسمی از سوی یک باشگاه یا نهاد ارائه شود.

کمیته انضباطی درباره رفتار سیدحسین حسینی و مهدی عبدی با مأموران یگان ویژه نیز نظر مشابه رفتار ساپینتو داشته و به دلیل عدم شکایت رسمی از این دو بازیکن، رأیی درباره آن‌ها صادر نشده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: