کد خبر: ۳۹۶۹۸۵
۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۵
0
وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) چهار کشور را که ادعا می‌کند برای این کشور تهدید سایبری محسوب می‌شوند، مشخص کرد.

پنتاگون: چین، روسیه، ایران و کره شمالی تهدید سایبری هستند

پنتاگون در گزارش خود اعلام کرد چین تهدید فزاینده، روسیه تهدید خطرناک و کره شمالی و ایران تهدید مستمر هستند.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، وزارت دفاع آمریکا همچنین اعلام کرد راهبرد محرمانه خود را در ارتباط با امنیت سایبری در طول هفته جاری به کنگره ارسال کرده است.

پنتاگون تأکید کرد چین سرمایه گذاری‌های بزرگی در بخش توانمندی الکترونیکی نظامی انجام داده است و پنتاگون برای افزایش قدرت سایبری به منظور پشتیبانی از بازدارندگی تکامل یافته و مقابله با دشمنان تلاش خواهد کرد.

پیشتر، نشریه واشنگتن فری بیکن در گزارشی نوشت که پنتاگون تا به حال نتوانسته سیاست‌های تعریف شده‌ای برای ردیابی حملات سایبری روسیه، چین و ایران داشته باشد.

براساس داده‌های منتشر شده از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۱ توسط اداره پاسخگویی دولت آمریکا نشان می‌دهد که پنتاگون نتوانسته تا به حال در قبال اقدامات سایبری از سوی کشورهایی، چون ایران، روسیه و چین اقدامی صحیح اتخاذ کند، به همین دلیل هکر‌ها تلاش کرده اند با بیش از ۱۵۰۰ حمله سایبری در سال به سیستم‌های رایانه‌ای متعلق به وزرات دفاع آمریکا نفوذ کرده و به جمع آوری اطلاعات بپردازند.

فری بیکن در ادامه گزارش خود ادعا کرده که ایران، روسیه و چین مهمترین این حملات سایبری را مدیریت کرده اند. این پایگاه خبری تاکید کرده که وزارت دفاع آمریکا برای مقابله با این حملات و یا تحرکات سایبری اطلاعات ناقصی در دست دارد که توانایی اقدامات به جا را از آن گرفته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: