کد خبر: ۳۹۷۰۹۸
۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۳:۰۰
0
معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: استفاده از فناوری های نوین در بافت های فرسوده برمبنای ابعاد و هندسه خاص این مناطق در دستور کار قرار گرفته است.

اولویت استفاده از فناوری های نوین در بافت های فرسوده در دستور کار است

محمد آیینی گفت: استفاده از فناوری‌های نوین که در تمامی حوزه‌های ساخت وساز کشور استفاده می‌شود، در حوزه بافت‌های فرسوده هم استفاده می‌شود و همواره با توجه به شرایط در حوزه بافت‌های فرسوده استفاده از این فناوری‌ها را در اولویت خود قرار داده ایم.

به گفته مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، با توجه به محدودیت‌های بافت‌های فرسوده از جمله ابعاد و شکل‌های هندسی که در اراضی این بخش وجود دارد؛ بنابراین استفاده از فناوری‌های که باعث کاهش زمان ساخت می‌شود، متفاوت است و باید از فناوری‌های خاص در این بخش استفاده کنیم که در این حوزه ما از تمامی شرکت‌های فناور در این بخش دعوت کرده ایم.

آیینی ادامه داد:در صورتی که فناوری‌های نوین زمینه ساز کاهش مدت زمان ساخت بافت‌های فرسوده شود، میزان مشارکت متقاضیان وساکنان در این بافت‌های فرسوده بسیار بیشتر خواهد شد.

آیینی افزود: حضور سازندگان و پیمانکاران در نمایشگاه‌های بافت‌های فرسوده همواره است، اما با توجه به هندسه متفاوت در بافت‌های فرسوده از شرکت‌هایی که زمینه ساز کاهش زمان ساخت می‌شود در صورت شرکت در نمایشگاه‌ها ما به عنوان واسطه از حضور این شرکت‌ها استقبال می‌کنیم.

معاون وزیر راه وشهرسازی افزود: در معابر طولانی که در بافت‌های فرسوده وجود دارد، استفاده از فناوری‌های نوین خود کمک می‌کند که این معابر با هزینه کمتری بهسازی و تجهیز شود و از سوی دیگر استفاده از این فناوری‌ها خود زمینه ساز کاهش مصرف قیر می‌شود که ما به عنوان شرکت باز آفرینی شهری از حضور این شرکت‌ها در بخش‌های فناوری استقبال می‌کنیم.

براساس این گزارش دومین نمایشگاه تخصصی فناوری‌های ساخت وساز قصد دارد تا شرکت‌های دانش بنیان، نوآوری‌های خود را به سرمایه گذاران و فعالان این حوزه معرفی کنند. هم اکنون شرکت‌های دانش بنیان در حوزه خدمات به خوبی پیشرفت کرده اند و هدف این نمایشگاه این است که زمینه فعالیت و توسعه یا ضمانت‌های خرید محصولات دانش بنیان‌ها در حوزه ساخت و ساز نیز فراهم شود. حوزه مدیریت انرژی، هوشمندسازی طراحی، ساخت و اجرا، مصالح و ابزار جدید، بهره گیری از روش‌های مختلف انبوه سازی، از جمله موضوعات مدنظر در این دوره از نمایشگاه است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: