کد خبر: ۳۹۷۱۰۳
۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰
0
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ۱۰ تا ۲۵ درصد از اراضی مسکونی در شهرها احتکار و حبس شده است.

۱۰ تا ۲۵ درصد از اراضی مسکونی در شهرها احتکار شده است

فرزانه صادق مالاواجرد درپاسخ به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: اجرای طرح جلوگیری از احتکار زمین و اراضی اساسا در راستای عرضه زمین و مسکن به شهر‌ها صورت می‌گیرد که این اقدام نقش بسیاری موثری در حوزه بازار مسکن دارد.

به گفته معاون شهرسازی و معماری شهری وزارت راه و شهرسازی، جلوگیری از حبس و احتکار زمین باعث می‌شود که حداقل ۱۰ درصد از اراضی که در شهر‌ها فریز شده به بازار مسکن عرضه شود؛ بنابراین با این اقدامات قفل قیمت مسکن هم شکسته خواهد شد.

او می‌گوید: میزان دقیق احتکار اراضی در شهر‌ها مشخص نیست، اما حداقل ۱۰ تا ۲۵ درصد از اراضی در محدوده شهر‌ها توسط بخش‌های مختلف فریز شده است.

صادق مالاواجرد گفت: اگر دولت در شهر‌های کوچک برای اجرای قانون جهش تولید خود اراضی داشته باشد، می‌تواند از آن‌ها استفاده می‌کند. چنانچه اراضی برای بخش خصوصی باشد، این اراضی به حریم شهر‌ها اضافه می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: