با حضور مدیر عامل شرکت ملی فولاد و مدیر زیرساخت ایمیدرو انجام شد؛
کد خبر: ۳۹۷۱۶۷
۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۵
0
توافقنامه «تامین برق بدون محدودیت صنایع طرف قرارداد نخستین نیروگاه احداث شده توسط صنایع کشور» با ظرفیت ۳۲۰ مگاوات مبادله شد.

مبادله توافقنامه «تامین برق بدون محدودیت صنایع طرف قرارداد نخستین نیروگاه احداثی صنایع بزرگ»

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، در راستای اجرای تفاهمنامه سال ۱۴۰۰ در خصوص احداث ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی توسط شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی که پیشتر بین وزارتخانه‌های نیرو و صمت، امضا شده است، عصر روز گذشته توافقنامه‌ای بین شرکت "مدیریت شبکه برق ایران" و "نیروگاه قدس سمنان" با هدف تامین برق بدون محدودیت از نخستین نیروگاه احداث شده با ظرفیت ۳۲۰ مگاوات مبادله شد. در این مراسم محمد آقاجانلو مدیر عامل شرکت ملی فولاد و منیژه غلامرضایی مدیر زیرساخت ایمیدرو حضور داشتند.

نیروگاه فوق با سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات و با راهبری ایمیدرو، راه اندازی شد.

آغاز ساخت ۵هزارمگاوات نیروگاه

در این نشست که با حضور مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران، سید زمان حسینی مجری طرح احداث نیروگاه‌های صنایع کشور، مدیرعامل نیروگاه قدس سمنان و نمایندگانی از وزارت صمت و ایمیدرو برگزار شد، رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با اشاره به ماده ۴ قانون مانع زدایی از توسعه صنعت برق که به ساخت نیروگاه توسط صنایع تاکید دارد گفت: بعد از تبادل تفاهمنامه وزارتخانه‌های نیرو وصمت، خوشبختانه عملیات اجرایی ساخت ۵ هزار مگاوات نیروگاه شروع شده و با توجه به استقبال خوب صنایع، تقاضای احداث نیروگاه از سقف ۱۰ هزار مگاوات نیز عبور کرده و به بیش از ۱۴ هزار مگاوات رسیده است.

وی افزود: شرکت مدیریت شبکه برق ایران نسبت به مبادله توافقنامه تامین انرژی با صنایع مربوطه، نیروگاه‌های مشمول تفاهمنامه و شرکت‌های برق منطقه‌ای در خصوص تامین برق بدون محدودیت صنایع اقدام می‌کند.

سخنگوی صنعت برق گفت: بر اساس مفاد توافقنامه، صنایعی که در چارچوب تفاهمنامه وزارت نیرو و صمت اقدام به احداث نیروگاه کنند می‌توانند ضمن تامین برق مورد نیاز خود ازطریق نیروگاه احداث شده، برق تولیدی مازاد بر نیاز مصرف خود را به سایر صنایع عرضه کنند؛ در این صورت صنایع طرف قرارداد این نیروگاه‌ها شامل برنامه‌های مدیریت مصرف نخواهند شد.

نیروگاه ۳۶۰ مگاواتی باکری سمنان- به عنوان نیروگاه نخست این تفاهمنامه- با سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات و با سرمایه گذاری ۷۸ میلیون یورو احداث شد.

واحد نخست این نیروگاه، در مرداد ماه و واحد دوم در اسفند ۱۴۰۱ سنکرون شدند. هر واحد ۱۸۳ مگاوات، نوع گازی است

منبع: برق نیوز

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: