مدیر تحقیق و توسعه تولید سالکو تشریح کرد
کد خبر: ۳۹۷۱۷۱
۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۰
0
مدیر تحقیق و توسعه تولید آلومینیوم جنوب (سالکو) از رویکرد بومی سازی خبر داد و گفت: با روش‌های گوناگون سعی کرده ایم قطعات مورد نیاز ماشین آلات را تامین کنیم تا وابستگی به خارج و ارزبری را به حداقل ممکن کاهش دهیم.

پایان وابستگی با تولید و تامین قطعات در داخل

احمد انصاری در گفت و گو با خبرنگار پول نیوز با تاکید بر اینکه مدیرعامل سالکو از بسیاری طرح‌های پژوهشی و نوآوری حمایت می‌کند گفت: یکی از طرح‌هایی که بسیار مطرح شده و مورد حمایت قرار گرفته، بومی سازی دستگاه‌ها بوده است.


مدیر تحقیق و توسعه تولید سالکو با اعلام اینکه ۷۰۰ قطعه را به واحد مهندسی معرفی کردیم گفت: قطعاتی را به واحد مهندسی معرفی کردیم که ناچار بودیم آن‌ها را با ارزبری کلان از خارج تهیه کنیم.


وی با اعلام اینکه خوشبختانه ۴۲۰ قطعه از ۷۰۰ قطعه تبدیل به نقشه شده گفت: این آمادگی وجود دارد که به محض اعلام آمادگی یک شرکت داخلی برای ساخت، سفارش ساخت آن را طبق نقشه از طریق شرکت‌های داخلی اجرایی کنیم.

بیشتر بخوانید:

تولید داخل، بومی سازی و قطع وابستگی در دستور کار سالکو


انصاری با اشاره به ساخت قطعه‌ای در داخل گفت: به طور مثال یک قطعه‌ای در کارخانه دچار مشکل شد که یک نوع آسیاب به نام "ورتیکال نیل" بود. این آسیاب دو نیم کاسه در بالا و پایین داشت که دچار خوردگی شده و با مشکل رو به رو بود.


وی با اعلام اینکه تمام سیستم "ورتیکال نیل" از آلمان و ساخت چین بود گفت: این آسیاب بدلیل خصوصیاتی که داشت از جمله قطر آن که بیش از ۲ متر بود، در ایران ساخته نشده بود.


مدیر تحقیق و توسعه تولید سالکو از مذاکره با صنایع ریخته گری اصفهان برای تولید این محصول خبر داد و گفت: تیم مهندسی سالکو ورتیکال نیل را نقشه کرد و در اختیار صنایع ریخته گری اصفهان گذاشت و آن‌ها نیز به سرعت آن را ساختند.


وی با تاکید بر اینکه اکنون مشکلی برای این قطعه نداریم گفت: همزمان که نمونه اولیه در صنایع ریخته گری اصفهان تولید شد، یک قطعه به عنوان یدک نیز سفارش دادیم که در آینده با چالش نبود قطعه رو به رو نشویم.


انصاری با تاکید بر اینکه واحد تحقیق و توسعه به دنبال کاهش هزینه سازی، بهینه سازی و بهبود عملکرد شرکت است گفت: بدنبال آن هستیم که زنجیره تولید در داخل تکمیل و قطعات مورد نیاز آن تامین شود تا برای طرح‌های توسعه هیچ مشکلی نداشته باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: