کد خبر: ۳۹۷۵۳۵
۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰
0
دکتر محمد یاسر طیب نیا مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه سپاهان در غرفه این شرکت به بیان مطالبی درباره مفهوم توسعه اقتصادی و نقش فولاد مبارکه در تولید کشور پرداخت

حضور چشمگیر فولاد مبارکه اصفهان در فاینکس ۲۰۲۳ (+فیلم)

دکتر محمد یاسر طیب نیا گفت: وقتی صحبت از توسعه اقتصادی داریم یا به تعبیر امروزی رهبری معظم پیشرفت، ایران قوی، ایران آگاه. وقتی از توسعه اقتصادی صحبت می‌کنیم منظور ما هم رشد اقتصادی است هم تغییرات بنیادی. رشد اقتصادی یک شاخص‌های کمی دارد و صرفا شاخص‌‍های کمی را در نظر می‌گیرد. ما وقتی بر این رشد اقتصادی توسعه اقتصادی نام می‌گذاریم که همراه باشد با تحولات بنیادی در ساختار‌های اقتصادی. در ساختارتولید ناخالص ملی و... که شاخص‌هایی هم برای آن گفته‌‎اند اعم از تولید ناخالص داخلی، توزیع ثروت و.... امروز که اینجا صحبت می‌کنیم پنج و نیم درصد GPD کشور و ۱۷ GPD بخش صنعت متعلق به صنعت فولاد است که از این مقدار یک و نیم درصد GPD و پنج و نیم تا شش درصد بخش صنعت را به خود اختصاص داده است.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: