کد خبر: ۳۹۷۶۹۸
۲۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۰
0
بیمه کوثر با هدف سودآوری طبق آیین نامه سعی کرده در سرمایه گذاری عملکرد خوبی داشته باشد.

بیمه کوثر روی چرخ سودآوری قرار دارد(+فیلم)

ابوالفضل آقادادی مدیرعامل شرکت بیمه کوثر در گفتگو با پول نیوز گفت: در بازار سرمایه حقوقی‌ها بصورت ضربدری تاثیرگذاری‌هایی بر روی سهام‌ها دارند.

وی گفت: بیمه بسته به سبد پلتفرمشان می‌توانند تاثیر گذار باشند و با خرید و فروش سهام‌های مختلف بروی بازار سرمایه تاثیر می‌گذارند. یک حقوقی چندهزار میلیارد در دست دارد برخی با یک سهم کوچک می توانند به پروژه تبدیل کنند و به اعتماد آسیب بزنند. این مباحث بیشتر در بازار بورس مطرح است. 


آقادادی ادامه داد: بیمه ای‌ها طبق آیین نامه سال ۹۷ نمی‌توانند در هرجایی سرمایه گذاری کنند و با توجه به ریسک نقدشوندگی همیشه باید مدیریت شود.

مدیرعامل شرکت بیمه کوثر افزود: یک شرکت بیمه طبق آیین نامه باید سپرده بانکی داشته باشد، املاک ساختمان تا سقف مشخص، اوراق و سپرده مشخص در  بورس و سازمان‌های غیر بورسی سرمایه گذاری داشته باشد و نمی تواند همه سرمایه اش را در یک کارخانه تولیدی غیر بورسی سرمایه گذاری کند. اگر یک پالایشگاه آتش بگیرد ریسک نقد شوندگی برای یک شرکت بیمه ای بسیار خطرناک است. همین اتفاق در یک شرکت ساختمانی اتفاق افتاد و نتوانستن به تعهد خودشان عمل کنند.وی تاکید کرد: بیمه کوثر با هدف سودآوری طبق آیین نامه سعی کرده در سرمایه گذاری عملکرد خوبی داشته باشد، چه در سپرده و یا چه در اوراق مخصوصا ر بازار بورس نقش خوبی را داشته باشد. رشد سود آوری بیمه کوثر در سال ۱۴۰۱ فوق العاده بود و عملکرد این بیمه بسیار عالی بوده است. سال ۹۹ در اوج بورس ۱۵۰۰ میلیارد درآمد سرمایه‌گذاری داشتیم، ولی در سال ۱۴۰۱، ۲۵۰۰میلیارد درآمدسرمایه داشتیم که خیلی از شرکت ها سودآوری آنها به ۵۰ میلیارد هم نمی رسد، در حال حاضر گزارش حسابرسی نشده بیمه کوثر تا ۱۸۰۰ میلیارد تومان سود خالص این بیمه شده است. سود آوری بیمه کوثر تکرار شونده است این نیست که سال گذشته یک زمینی را یک ساختمان را فروخته باشم و به سودآوری رسیده باشم و این موضوع دوباره تکرار نشود، به این صورت نیست. ولی روند سرمایه گذاری به صورتی است که در این دوماهه ۶۰۰ میلیارد درآمد سرمایه داشتیم. پیش بینی به این صورت است که امسال مجددا سال پرسودی را داشته باشیم و برای هرسال کف ۱۰۰۰میلیارد سودآوری را داشته باشیم. و به سهامداران این اطمینان را بدهم که هرساله هزار میلیارد سود را در کنار خدمات و رضایت مشتری را در این حوزه با  سودآوری  را داشته باشیم. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: