در ۲ ماه نخست ۱۴۰۲ ثبت شد؛
کد خبر: ۳۹۸۳۴۷
۱۵ تير ۱۴۰۲ - ۰۵:۰۰
0
مدیرکل دفتر آسیای میانه، قفقاز و روسیه سازمان توسعه تجارت از رشد ۷۰درصدی صادرات کشورمان به اوراسیا خبر داد.

رشد ۷۰ درصدی صادرات ایران به اوراسیا

خرمالی مدیرکل دفتر آسیای میانه، قفقاز و روسیه سازمان توسعه تجارت، با بیان اینکه دور اول نمایشگاه در تیرماه ۱۴۰۰ در تهران با حضور مقامات و شرکت‌های کشور‌های عضو این اتحادیه برگزار شد، گفت: با توجه به اهمیت بازار ۱۸۰ میلیونی این کشور‌ها برای توسعه صادرات محصولات غیرنفتی و نزدیکی سیاسی و اقتصادی این کشور‌ها با کشورمان و همچنین اتمام موفقیت‌آمیز مذاکرات با اتحادیه مذکور برای انعقاد موافقت‌نامه، تجارت آزاد اهداف ما است.

او گفت:با انعقاد موافقت نامه تجارت ترجیحی با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در مرحله نخست خوشبختانه صادرات کشورمان به این کشور‌ها در سال ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه قبل ۲۸ درصد و در دوماهه ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۰ درصد رشد داشته که بیشترین رشد صادرات به کشور‌های روسیه و ارمنستان بوده است.

مدیرکل دفتر آسیای میانه، قفقاز و روسیه سازمان توسعه تجارت ادامه داد: با توجه به اهمیت کشور‌های شورای همکاری خلیج فارس و عضویت ایران در سازمان همکاری شانگ‌های و همچنین اهمیت افزایش مبادلات تجاری کشورمان با این کشور‌ها در این دور از برگزاری از نمایشگاه در تلاش هستیم یحث ارتباطات ما در حوزه خلیج فارس گسترش یابد.

خرمالی گفت: حجم مبادلات تجاری کشورمان با کشور‌های عضو سازمان همکاری شانگ‌های در دوماهه ۱۴۰۲ بالغ بر ۶ میلیارد دلار بوده است و در این مدت حجم مبادلات تجاری با کشور‌های شورای همکاری خلیج فارس بیش از سه میلیارد دلار بوده است.

او گفت: نمایشگاه در حوزه‌های مختلف صنعت، معدن و کشاورزی برگزار خواهد شد و در نظر است در حاشیه نمایشگاه همایش‌های تخصصی در خصوص موضوعات زیرساختی از جمله حمل و نقل و کریدور شمال- جنوب، مسائل پولی و بانکی و گمرکی و موافقت‌نامه‌های تجاری و همکاری‌های علمی، فرهنگی و دانش‌بنیان نیز برگزار شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: